Şimdi yükleniyor

iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’in pilleri performans yönetiminden daha az etkileniyor!

iOS 11.3 beta sürümü,IOS 11.3’ü yüklemek,performans yönetimi,iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri 

iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’in pilleri performans yönetiminden daha az etkileniyor!

Son Güncelleme tarihi 7 Şubat 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone’un yeni modelleri performans yönetiminden daha az etkileniyor

teknik destek

Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi yeni nesil telefonlarında eski iPhone’lara göre daha farklı bir performans yönetimi sistemi kullanıyor. Bu da yeni iPhone modellerinin performansını büyük ölçüde etkiliyor.

Apple yetikileri yaptıkları değerlendirme, iOS 11.3 beta sürümünde tanıtılan ‘pil sağlığı’nı etkileyen performans yönetimi sisteminin eski ve yeni iPhone modelleri arasındaki farklı açıkladı. Apple, iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerinde güç gereksinimlerini ve pil performansını daha iyi analiz edebilen daha gelişmiş bir yazılım kullandığı belirtti. Apple tarafından üretilen bu üç yeni iPhone modelinde kullanılan performans yönetimi sistemi, diğer modellere göre daha iyi çalışma sonuçları veriyor.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri genel sistem performansını en üst düzeye çıkarmak için daha gelişmiş bir donanım ve yazılım kullanmaktadır. Bu sayede hem güç gereksinimleri hem de pilin güç kapasitesi daha doğru bir şekilde tahmin edilebilmektedir. Yapılan bu iyileştirme sayesinde de yeni modellerde güç kullanımı ve pil ömrü daha iyi analiz edilebilmekte. Apple tarafından yapılan bu iyileştirme, iOS‘un beklenmedik şekilde kapanmasını ya da beklemesine izin veren farklı bir performans yönetim sistemine olanak tanıyor. Zamanla tüm iPhone modellerindeki şarj edilebilir pillerin kapasiteleri ve performansları azalacak, sonunda da değiştirilmesi gerekecek.

Apple daha önce iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’in şu anda yüklü güç yönetimi özelliklerine sahip olmadığını belirmişti. Ancak günümüzde yapılan güncellemeler ile bu cihazların gelecekte nasıl etkileneceği konusunda da bilgiler verilmekte. Apple, performans yönetimi özelliklerini iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da da uyguladı. Yapılan güncellemeyle iOS 11.3 beta 2’den itibaren “Pil Sağlık” bölümünde cihazlarının işlemci yavaşlamaları etkilenip etkilenmediklerini kontrol edebilir.

iPhone modellerini IOS 11.3’ü yüklemek, eski cihazlardaki mevcut performans yönetimi özelliklerini tamamen kapatıyor. iPhone kullanıcı beklenmeyen bir kapatma sonrasında bile bu özelliği kapatma seçeneğine sahiptir, ancak her performans hatasından sonra devre dışı bırakılması gerekir.

Performans sorunlarına neden olan pillerden dolayı bozulmuş cihazlarda, pilin değiştirilmesiyle sorun çözümle kavuşuyor. Apple, 2018 yılının sonuna kadar 29 dolarlık pil değişimi ücretiyle iPhone kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek.

teknik destek