İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8, Apple için Muhteşem Bir Dönüş Olacak!

Analistlerin, Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone’u için beklentileri oldukça iyimser. KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni iPhone 8’inin bu yılki tedarik zincirini önemli ölçüde etkileyeceğini düşünürken, Citi analistleri Apple’ın hisse senedi fiyatının 140 dolardan 160 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyorlar.

teknik destek

Bugün CNBC’ye konuşan Huberty ise, bu yılın “süper döngüsü” olarak adlandırılacak olan iPhone 8’in tam anlamı ile takdir edilmediğini düşündüğünü söyledi. Analist, Apple için önemli oranda yükseliş eğiliminin görüleceği cihazla ilgili yeterince tatmin edici açıklamaların yapılmadığını belirtti. Huberty’ye göre, 2018 mali yılında Apple, iPhone satışlarını %20 oranında arttıracak. Bu kesinlikle büyük bir yükseliş anlamına geliyor.

Yıllık bazda %20’lik bir büyüme, Apple tarafından inanılmaz derecede etkileyici bir performans olacaktır. Ancak her şeyin bu kadar pürüzsüz olması mümkün değil. Analiste göre bazı sıkıntılar da yaşanacak. Bu noktada akla gelen ilk sıkıntının arz-talep noktasında yaşanması bekleniyor. Apple’ın rekor düzeyde olacak olan kullanıcı talebine yetişememesi yönünde değerlendirme yapmak mümkün. Tıpkı Simsiyah iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi…

Analist, iPhone 8’in bir miktar pahalı olmasını ise “iyi” olarak yorumlarken bunun etkilerinin Apple hisseleri üzerinde yapıcı olacağına inanıyor. Huberty’nin genel olarak emin olduğu tek şey, iPhone 8’in Apple için mükemmel bir dönüş olacağı.

müşteri hizmetleri