Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Beklenildiği Kadar Pahalı Olmayabilir!

iPhone 8 Beklenildiği Kadar Pahalı Olmayabilir!

Son Güncelleme tarihi 6 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8 (veya iPhone X veya iPhone Edition) için analistler arasında tek bir fikir birliği var; fiyatının oldukça pahalı olacağı, hatta Apple’ın en pahalı iPhone’u olacağı. Apple’ın premium iPhone’unu üç farklı yerleşik depolama alanı ile satışa sunması bekleniyor.

teknik destek

Şimdiye kadarki raporlar, 999 dolara 64GB, 1.099 dolara 256GB ve 1.199 dolara 512GB modelinin satışa sunulacağını söylüyor olsalar da UBS analistleri bu öngörüye katılmıyorlar. Ayrıca, iPhone 8’in yalnızca 64GB ve 256GB olmak üzere iki yerleşik depolama alanı ile geleceğini iddia ediyorlar.

UBS analistlerine göre, iPhone 8, en az 900, en fazla 1.000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Analistlerin bu tahmininin altında yatan temel neden ise Apple’ın rakiplerinin akıllı telefonlarının fiyatı. Örnek olarak, Samsung, en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in ABD satış fiyatını 950 dolar olarak duyurdu ve Apple’ın başta Samsung olmak üzere diğer rakipleriyle rekabet edebilmesi için bu fiyat barajını giriş seviyesi iPhone 8’inde aşmaması gerektiği düşünülüyor.

Elbetteki Apple’ın rakiplerine ayak uyduran değil, rakiplerini kendisine uyduran bir firma olduğu unutulmamalı. Bu yüzden analistlerin fiyat tahmini belirttiğimiz gibi sadece birer tahmin ve diğer analist tahminlerinin yanında pek inandırıcı durmuyor.

teknik destek