Loading Now

iPhone 8, Büyük Üretim Sorunlarına Rağmen Eylül Ayında Tanıtılacak!

iPhone 8

iPhone 8, Büyük Üretim Sorunlarına Rağmen Eylül Ayında Tanıtılacak!

Son Güncelleme tarihi 24 April 2017 by Müşteri hizmetleri

Her gün, hakkında daha fazla iddia ile gündemi meşgul eden iPhone 8’le ilgili daha fazla yeni bilgi gelmeye devam ediyor. Bu noktada en yeni nesil iPhone modeli için en büyük sorun ise net bir satış tarihinin henüz belli olmamış olması. Şu anda her kafadan farklı bir ses çıkıyor ve bu durum büyük bir bilgi karmaşasına neden oluyor.

teknik destek

Bazı endüstri kaynakları, Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümüne özel iPhone modelini Eylül ayında piyasaya süreceğini iddia etseler de, bazı analistler bu iddiaya inanmıyorlar. Bazı analistlerin bu iddiaya inanmamalarının en temel nedeni ise, OLED ekranlı iPhone’un pek çok parçası için gündemde olan üretim zorluklarından kaynaklanıyor.

Tam da bu noktada, güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple’ın OLED ekranlı iPhone’unu Eylül ayında piyasaya süreceği teorisini destekleyen bir rapor yayınladı ancak ciddi arz sıkıntısının söz konusu olacağının altını çizdi. Analist, premium iPhone’un Ağustos-Eylül ayından çok kısa sürece önce üretimine başlanacağına inandığını söylüyor.

Analist, bu gecikmenin gerçek kullanıcı talebini baltalamayacağına inandığını ancak iPhone 8’e olacak olan yoğun ilgiye karşın, bu gecikmenin büyük sorunlar oluşturacağını belirtiyor. Bu sorunlar, hem kullanıcı tarafında hem de Apple tarafında olacak. Tıpkı Simsiyah iPhone 7 ve 7 Plus’ta olduğu gibi, iPhone 8 tanıtıldığından uzunca bir süre sonra, stok sorunları ile cihaz gündemde olacak. Apple tarafındaysa, satışların düşmesi riski söz konusu.

Çünkü, Apple’ın LCD ekrana sahip olacak olan, standart yükseltmelerle gelecek olan iPhone 7s ve 7s Plus’la, Samsung, Huawei, OPPO, Vivo ve Xiaomi’nin bu yılki amiral telefonları ile rekabet edememesi gerçeği söz konusu. Bu üreticilerin amiral gemisi akıllı telefonları ile rekabet edebilecek tek iPhone modeli iPhone 8 olabilir.

Analist, en kötü senaryonun, 100-110 milyon olarak tahmin ettiği satış rakamının 80-90 milyona kadar düşeceği yönünde olduğunu söylüyor. Yani bu, Apple için bu büyük bir kayıp olarak tanımlanabilir.

Bu yıl, LCD ekranlı iPhone modellerine ek olarak gelecek olan OLED ekranlı iPhone modelinin, 10nm üretim teknolojisi ile üretilmiş A11 çipe, tamamen yeni bir 3D Touch modülüne, substrat benzeri baskılı devre kartına ve 3D kamera gibi sayısız yükseltme ile gelmesi yüzünden üretim zorluklarının oluştuğunu ise vurgulayalım.

teknik destek