Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Cam Kaplama Kasa ile Gelirken, iPhone 7s’de Alüminyum Kasa ile Devam Edilecek!

iPhone-8_5

iPhone 8 Cam Kaplama Kasa ile Gelirken, iPhone 7s’de Alüminyum Kasa ile Devam Edilecek!

Son Güncelleme tarihi 14 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları ile ilgili planları giderek belirginleşmeye başladı. Apple, bu yıl alüminyum gövdeli 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus‘la birlikte muhtemelen 5.8 inç cam kaplama ve alüminyum çerçeveye sahip iPhone 8’i tanıtacak.

teknik destek

Ortaya çıkan bu bilgilerin, üst seviye tedarik zincirlerinden geldiğini belirterek, 5.8 inç iPhone modelinde OLED ekranın yer almasının beklenildiği ve ABD’de fiyatının 1.000 doları aşacağını söyleyelim.

Geçtiğimiz yıl, Samsung’un Galaxy S7’sini test eden DisplayMate Technologies, OLED ekranın pek çok avantajını açıklamıştı. OLED ekranlar daha doğru renk deneyimi, daha hızlı tepki süresi, daha geniş görüş açısı ve geliştirilmiş görüntü netliği ile LCD ekranlardan daha parlak ve daha fazla enerji verimliliğine sahip.

Henüz piyasaya sürülmemiş gelecek nesil üçlü iPhone modellerinde, aslında iPhone 8 olarak anılan modelin iPhone X olarak ele alınması gerektiğini ve iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte, iPhone’un 10. yıldönümüne özel premium bir model olarak geleceğini belirtelim. Yeni nesil iPhone modellerinin her zamanki gibi Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modelini piyasaya süreceği yaygın olarak bilinse de, bu modeller için söylentilerde henüz tam olarak fikir birliği oluşmuş değil. Örneğin KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo ve Japon web sitesi Nikkei, her üç iPhone modelinin de cam kaplama gövdeye sahip olacağını söylüyorlar.

Japon internet sitesi Mac Otakara ise, 4.7 inç ve 5.5 inçlik modellerin daha hızlı bir A11 çip dahil olmak üzere sadece donanımsal değişikliklerle birlikte geleceklerini, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da olduğu gibi alüminyum tasarımı koruyacağını söyledi. En son bu kaynaktan gelen raporda ise en iyimser ihtimalle 4.7 inçlik modelin alüminyum kasa ile geleceğini öngörüyor.

Aslında söylentiler iki olası senaryo üzerine kurulu:

Senaryo 1: Apple, 2017 yılında tanıtacağı akıllı telefonlarının en üst seviye modelinde, uçtan uca OLED ekran ve kablosuz şarjı ile tamamen elden geçirilmiş cam kaplama iPhone’u serbest bırakacak. Geleneksel 4.7 inç ve 5.5 inçlik iPhone’larda ise sadece donanımsal yükseltmeler yapacak. Yani iPhone 7s’de alüminyum kasa ve LCD ekran ile yola devam edilecek.

Senaryo 2: Apple, üç iPhone’a da cam kaplama kasa ve kablosuz şarj özelliğini ekleyecek. Uçtan uca OLED ekran ve daha uzun pil ömrü ile üst seviye modelinde benzersiz satış noktalarına sahip olacak. Bu, 2014’te tanıtılan iPhone 6’dan beri aynı kalan iPhone’un alüminyum kasasının sonu anlamına geliyor.

Bazıları, üst seviye modele özel olabilecek diğer özellikler arasında, fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılması, iris veya yüz tanıma özelliğinin eklenmesi, gelişmiş 3D Touch özellikleri, toze veya suya karşı direnç desteği sunan IP68 sertifikası, daha fazla depolama alanı.

Apple’ın önümüzdeki çeyrekte yeni iPhone’ların üretimine başlaması bekleniyor ve bu noktadan itibaren söylentilerin daha net hale gelmesi gerekiyor.

teknik destek