Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Dayanıklılık ve Hız Testinde!

iPhone 8 Dayanıklılık Testi

iPhone 8 Dayanıklılık ve Hız Testinde!

Son Güncelleme tarihi 22 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8, bugün, birinci dalga ülkelerde piyasaya çıktı ve şu anda pek çok ülkedeki müşterilerin ön sipariş teslimatı yapılmış durumda. iPhone 8 ve 8 Plus’ını teslim alan müşteriler, yeni iPhone modelleriyle ilgili kendi hız ve dayanıklılık testlerine ait videoları YouTube’a yüklendi.

teknik destek

Şu anda iPhone 8 ile ilgili pek çok dayanıklılık ve hız testi videoları YouTube’a yüklenmiş durumda ve biz de sizin için, göze çarpan birkaç testi bu yazımızda bir araya getirdik.

iPhone 8 Dayanıklılık Testi

YouTuber JerryRigEverything, Apple’ın iPhone 8’in şimdiye kadar bir akıllı telefonda bulunan en dayanıklı cama sahip olduğu iddiasını test etmeyi hedefleyerek, iPhone 8’i kendisinin gelenekselleşen dayanıklılık testine tabii tuttu.

iPhone 8’in ekranına ve gövdesindeki cama Mohs sertlik testini uygulayan JerryRigEverything, cihazın iPhone 7’ye benzer şekilde 10 seviyenin 6.’sında çizildiğini keşfetti. iPhone 8’in kasasındaki cam kaplama gerçekten de oldukça dirençli.

iPhone 8’in paslanmaz çelik şeritinin dayanıklılığını Apple Watch Edition ve Paslanmaz Çelik Apple Watch’un malzemesi ile kıyaslandığında Mohs sertlik derecesinin 10 üzerinden 9 olduğu tespit edildi. iPhone 8’in ekranı ve düğmeleri ise maket bıçağı, para gibi materyallere karşı oldukça başarılı bir direnç gösteriyor.

Bükülme testinde, iPhone 8 geçen yılki iPhone 7’den daha iyi bir performans sergiliyor. Cihazın gövdesi ve paslanmaz çelik şeritinin arasında herhangi bir bozulma oluşmuyor.

iPhone 8 Plus Hız Testi

YouTuber MadMatt, iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ı hız testi ile karşı karşıya getirdi. Her iki cihazda da aynı uygulamaların başlatılmasıyla gerçekleştirilen hız testinde iPhone 8 Plus daha iyi bir performans gösterdi. iPhone 8 Plus’ın iPhone 7 Plus’a kıyasla Geekbench testinde de daha başarılı olduğunu söyleyelim. Zaten bu beklenen bir şeydi. Çünkü geçtiğimiz hafta A11 Bionic çipin Geekbench test puanı ortaya çıkmıştı.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Kutu Açılımı

YouTuber Marques Brownlee, kendi iPhone 8 kutu açılımı videosunu YouTube’a yükledi. Video, iPhone 8 ve 8 Plus’ın kutusundan çıkışını merak edenler için kesinlikle izlemeye değer.

Şu anda, iPhone 8 ve 8 Plus pek çok müşteriye teslim edildi ve TSİ 13:00’da ABD genelinde de iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch Series 3 ve Apple TV 4K’nin ön sipariş teslimatları yapılmaya başlanmış olacak ve benzer pek çok videonun YouTube’a yüklendiğini göreceğiz.

Şu anda Türkiye’de yalnızca Apple TV 4K satın alınabiliyor. Apple Watch Series 3 ise 29 Eylül’de satışa sunulacak ancak iPhone 8 ve 8 Plus’ın hangi tarihte, hangi fiyat ile satışa sunulacağı şimdilik belirsiz.

teknik destek

5 yorum

comments user
serdar kılıç

evet bariz sarı renkte

comments user
Servet

dikkat ettiyseniz iphone 8 in ekranı 7 ye göre daha sarı, iphone 8 diye neden telefon çıkarttılar üst üste aynı kasadan 4. telefon ve sürekli kalınlaşarak apple ı anlamak ne mümkün, nokia nın gittiği yoldan mı ilerlemek istiyorlar, iphone x gerçekten bir devrim de ilerisi çok düşündürücü

Yorumlar kapalı.