iPhone-8-Konsept

Günümüzde akıllı telefonlarının ekranlarının gerçek renkleri yansıtıp yansıtmadığı, doğallığa ne kadar yakın oldukları büyük bir tartışma konusu. Özellikle de iPhone’ların yeterli çözünürlüğe sahip olmadıları hep konuşuluyor.

Apple, bugüne kadar Retina ekranının arkasında durdu ama en yeni amiral gemisi iPhone modeli ile çözünürlüğü ve bir inç kare başına düşen piksel sayısını arttırarak Android rakiplerini alt etmeye hazırlanıyor gibi duruyor.

9to5Mac, tanıtımına yaklaşılan yeni iPhone modelinde Apple’ın, ekran çözünürlüğünü ve bir inç kare başına düşen piksel sayısını tahmin etmek için tutarlı analizleri ile yakınen bilinen Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun en yeni araştırma raporunu kullanarak OLED ekranlı iPhone 8’e ait bazı detayları paylaştı.

İLGİLİ HABER:  Çok Konuşulan Kasası Üzerinde Vücut Bulan iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı

Şu anda 4.7 inç iPhone 7’nin ekranı 320ppi civarında bir piksel yoğunluğuna sahip. Derinlemesine yapılan analizlere göre iPhone 8’le bu 521ppi civarında bir piksel yoğunluğunu yükseltilecek.

Analist, iPhone 8’in OLED ekranının toplamda 5.8 inçlik bir alan üzerine yayılacağını ancak ekranın asıl kullanılabilir ölçüsünün 5.15 inç olacağını düşünüyor. Kullanılamaz olarak adlandırılan alanlarda ana ekran düğmesinin veya diğer fonksiyonel düğmelerin yer alması bekleniyor.

4 YORUMLAR

  1. 720p ekran 🙂 millet quad hd 4k amoled ekran kullanıyo hem çektiğin fotoğrafların tam kalitesini yansıtıyo ne bilim 2 gün dayanan bataryalar üretiyo iphone ise daha geniş renk yelpazesine sahip ips ekranla uğraşıyor 🙂 cihazlara zar zor 2gb ram koydu felan. S8 bekliyoruz samsungdan 😉 verdiğimiz paraya 4 sene önceki teknolojiyi yenilikmiş gibi sunduklarından dolayı yazık.

Yorum Yapın, Değer Katın: