Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Ekran Çözünürlüğü ile Şimdiye Kadar Tanıtılan En İddialı iPhone Modeli Olabilir

iPhone-8-Konsept

iPhone 8 Ekran Çözünürlüğü ile Şimdiye Kadar Tanıtılan En İddialı iPhone Modeli Olabilir

Günümüzde akıllı telefonlarının ekranlarının gerçek renkleri yansıtıp yansıtmadığı, doğallığa ne kadar yakın oldukları büyük bir tartışma konusu. Özellikle de iPhone’ların yeterli çözünürlüğe sahip olmadıları hep konuşuluyor.

Apple, bugüne kadar Retina ekranının arkasında durdu ama en yeni amiral gemisi iPhone modeli ile çözünürlüğü ve bir inç kare başına düşen piksel sayısını arttırarak Android rakiplerini alt etmeye hazırlanıyor gibi duruyor.

teknik destek

9to5Mac, tanıtımına yaklaşılan yeni iPhone modelinde Apple’ın, ekran çözünürlüğünü ve bir inç kare başına düşen piksel sayısını tahmin etmek için tutarlı analizleri ile yakınen bilinen Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun en yeni araştırma raporunu kullanarak OLED ekranlı iPhone 8’e ait bazı detayları paylaştı.

Şu anda 4.7 inç iPhone 7’nin ekranı 320ppi civarında bir piksel yoğunluğuna sahip. Derinlemesine yapılan analizlere göre iPhone 8’le bu 521ppi civarında bir piksel yoğunluğunu yükseltilecek.

Analist, iPhone 8’in OLED ekranının toplamda 5.8 inçlik bir alan üzerine yayılacağını ancak ekranın asıl kullanılabilir ölçüsünün 5.15 inç olacağını düşünüyor. Kullanılamaz olarak adlandırılan alanlarda ana ekran düğmesinin veya diğer fonksiyonel düğmelerin yer alması bekleniyor.

teknik destek