Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Eylül Ayında Tanıtılacak Ama…

iPhone X

iPhone 8 Eylül Ayında Tanıtılacak Ama…

Son Güncelleme tarihi 8 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

Gelen yeni bir bilgiye göre, Apple, bu yılın premium iPhone modeli olarak gelmesi beklenen iPhone 8’i gelenekselleşen Eylül ayında tanıtacak ama satışına Ekim ayında başlayacak. Hafif yükseltmelerle gelecek olan LCD ekranlı iPhone 7s ve 7s Plus için ise durum yine geleneksel şekilde ilerleyecek. Yani Eylül ayında tanıtılacaklar ve Eylül ayı içerisinde satışa sunulacaklar.

teknik destek

iPhone 8’in satış tarihi için öngörülen gecikmenin temel sebebi ise üretimde yaşanılan verim sorunları. Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, daha önce OLED ekranlı iPhone’un Eylül ayında lanse edileceğine inandığını dile getirmişti. Benzer şekilde pek çok tanıdık isim de benzer iddialarda bulunuyorlar ancak hemen hemen hepsinin ortak kanısı satış tarihinin Ekim ayını bulacağı yönünde.

OLED ekranlı iPhone’un üretiminde şu anda kritik sorunlar söz konusu ve bu sorunlar yüzünden seri üretimine geç başlanacağı aktarılıyor. Kimi analiste göre ise satış tarihi Ekim ayını da aşacak ve Kasım ayını bulacak.

Tüm bu iddialara karşın Economic Daily News, bugün yaptığı bir haberde, gelecek nesil iPhone’ların piyasaya sürülmesinde herhangi bir gecikme olmayacağını aktardı. Hatta önümüzdeki aydan itibaren iPhone’ların parça üretimine başlanacağı belirtiliyor.

Apple’ın önemli tedarikçilerinden Foxconn, Winston ve Pegatron, yeni iPhone’ların seri üretim hazırlıklarına hız verdikleri ve Çin’deki yeni çalışanların işe alımını ve eğitimini hızlandırdıkları da gelen bilgiler arasında.

Eğer ki Apple teknik zorlukların üstesinden gelebilirse, ekrana entegre Touch ID parmak izine sahip, cam gövdeli ve uçtan uca OLED ekranlı iPhone 8’de büyük bir tasarım revizyonu söz konusu olacak. Ayrıca iPhone 8 için diğer potansiyel özellikler arasında kablosuz şarj, dikey konumlandırılmış çift lensli arka kamera, 3D algılama ve yüz tanıma özelliğine sahip bir ön kamera yer alıyor. OLED ekranlı iPhone’un, iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte satışa sunulması bekleniyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
servet

yahu kardeşim ne iphone 8 i nerelerden duyup da inanıyorsunuz bu komik saçma haberlere

Yorumlar kapalı.