Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Fiyatı ile Cep Yakacak! Türkiye Satış Fiyatı 6.000 TL’yi aşabilir!

iPhone 8

iPhone 8 Fiyatı ile Cep Yakacak! Türkiye Satış Fiyatı 6.000 TL’yi aşabilir!

Son Güncelleme tarihi 10 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’in fiyatı hakkında pek çok spekülasyon var. Bu spekülasyonlardan birisi de satış fiyatıyla ilgili. Uzun süredir ABD satış fiyatının 1.000 doları aşacağıyla ilgili haberler yapılıyordu. Her ne kadar kimi uzmana göre bu haberler birer saçmalıktan ibaret olsa da ne yazık ki son zamanlarda iddiaların doğrulandığını görüyoruz.

teknik destek

Bin dolarlık bir fiyat etiketinin müşteriler için psikolojik bir engel olup olmayacağı merak konusuyken, yapılan bir araştırmayla bunun cevabı arandı ve yeni bir iPhone almayı planlayan kullanıcıların yaklaşık yüzde 15’i fiyatı ne olursa olsun iPhone 8 alacağım dediler. Bunun dışında, araştırmaya katılan kullanıcıların yüzde 30’undan fazlası ise fiyatı fazla bulduklarını söylediler.

Ancak John Gruber isimli bir araştırmacı, iPhone 8’in fiyatının daha da yüksek olabileceği yönündeki söylemi ile gündeme geldi ve iPhone 8’in fiyatının en düşük 1.200 dolar olacağı yönünde iddialı bir söylemde bulundu. Üstelik John, bu söylemi için oldukça iddialı.

Peki, ABD’de iPhone 8 için böyle bir fiyat etiketinin söz konusu olması ne anlama geliyor? Cevabı oldukça basit; iPhone 8’in fiyatı Türkiye’de cep yakacak! Ülkemizde vergiler ve kur farkı ile en ucuz iPhone 8’in fiyatının 6.000-6.500 TL olması söz konusu olacak. Hatta daha fazla olması bile mümkün.

Şu anda en ABD’de en pahalı iPhone 7 modeli 256GB iPhone 7 Plus ve satış fiyatı 969 dolar. Bu modelin Türkiye fiyatı ise 5.449 TL. ABD satış fiyatı 1.000 dolara yakın ama altında olan bir cihazın Türkiye satış fiyatı 5.500 TL’lere yakınken, ABD sarış fiyatı 1.000 doların üstünde olacak bir cihazın ne yazık ki Türkiye’deki satış fiyatı 6.000 TL’yi aşacaktır.

Tabii bu fiyat bilgisinin doğru çıkmama olasılığıda var ki tüm Türkiye’deki kullanıcıların beklentisi de tam olarak bu.

teknik destek