Loading Now

iPhone 8 Gecikebilir

iPhone 8 – iPhone

iPhone 8 Gecikebilir

Ünlü Apple analistlerinden ve gelecek nesil iPhone’lar hakkında güvenilir tahminleriyle bilinen Cowen ve Company’den Timothy Arcuri, yeni bir araştırma notunu yatırımcılarla paylaştı. Araştırma notunda Apple’ın, iPhone 8’de Touch ID sensörünü ekranın altına entegre etmeye çalıştığı belirtiliyor.

Analist, tahminlerini Apple’ın tedarik zinciri analizine dayandırıyor. Analist, Apple’ın kendi geliştirdiği AuthenTec üzerinde verimlilik sorunlarıyla uğraştığını belirtiyor. Daha da kötüsü Apple, kendi tedarikçilerinden sunulan üçüncü taraf bir çözümü cihazında kullanmak istemiyor. Bu da işleri çıkmaza sokuyor.

teknik destek

Analist, Apple’ın verimlilik sorunlarını çözemezse üç senaryo ile baş başa kalacağına inanıyor. İlk senaryo ve en olası olanı, Apple’ın iPhone 8’i sadece basit bir Touch ID ile önümüze getirmesi ve iris veya yüz tanıma özelliklerini sunmaması. İkinci senaryo, Apple’ın Touch ID sensörünü cihazın arka tarafına taşıyacağı ancak analist bunun kullanıcı dostu olmadığını belirterek Apple’In böylesi bir yolu seçmeyeceğini belirtiyor. Son senaryo ve en olası ihtimallerden birisi de Apple’ın iPhone 8’in üretiminin gecikmesi yüzünden iPhone 7s ile birlikte Eylül lansmanını Eylül ayının sonunda düzenlemesi.

Gecikmeli bir üretim yüzünden, 5.8 inç OLED iPhone 8’in iPhone 7s’lerden birkaç hafta sonra piyasaya sürüleceği ve piyasaya sürülmesinde birkaç hafta sonra veya aylar sonrasında bile tedarik sorunları yaşanması muhtemel. Daha önce, bazı analistler iPhone 8’in 3D kamera yüzünden gecikeceğini belirtmişlerdi ancak Timothy Arcuri gecikmenin bu yüzden olacağınan inanmadığını söylüyor.

teknik destek