Şimdi yükleniyor

iPhone 8, Gecikecek mi Yoksa Hiç Gelmeyecek mi?

iPhone 8 Tasarımı

iPhone 8, Gecikecek mi Yoksa Hiç Gelmeyecek mi?

Son Güncelleme tarihi 28 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

Söylentilere göre, Apple bu yıl herkesin beklediği iPhone 8’i (veya iPhone Edition veya iPhone X) tanıtacak. Aylardır yeni nesil iPhone’la ilgili peşi sıra gelen söylentiler, analist raporları ve şematik çizimlerle sizlere onlarca içerik sunduk ve bu içeriklerle ilgili söyleyebileceğimiz tek şey, artık Eylül özel lansmanına yaklaştığımız.

teknik destek

Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümüne özel üst düzey bir amiral gemisi iPhone’u başlatması artık kaçınılmaz gibi duruyor. Ve bence, muhtemelen iPhone 8, bu yılın ilerleyen aylarında bazı şeyler zor olsa bile gelecek.

Tabii Apple planlarında bir değişiklik yapmazsa.

iPhone 8’in tanıtılması öncesinde, bu yıl Apple tedarikçileri işlerini biraz daha ciddi yapıyorlar. Çünkü cihazla ilgili tümüyle gerçeği yansıtan, elle tutulur, somut herhangi bir teyit niteliğinde kanıt görebilmiş değiliz. Yine de şirketin, iPhone 7s ve 7s Plus’ı Eylül ayında tanıtacağı gerçeğinden yola çıkarak iPhone 8’i Eylül ayında göreceğimizi umuyoruz.

Ancak, şimdilerde ortaya çıkan bazı raporlar her şeyi reddetiyor ve iPhone 8’in 2018 yılına kadar çıkmayacağını iddia ediyor. Diğer tarafta ise, kimi raporlar Eylül ayında iPhone 8’in tanıtılacağını işaret ederken kimi raporlar ise cihazın Eylül ayına yetişmeyeceğini ancak en geç Kasım ayında geleceğini iddia ediyorlar.

Dürüst olmak gerekirse, Apple bu yıl iPhone 8’i tanıtacaksa, Eylül ayındaki özel etkinliğini kaçırmayacaktır. Özellikle kullanıcı talebini arttıracak yeniliklerle donatılmış bir cihazın bu yıl gelmemesi için hiçbir sebep yok. Çünkü, “S” serilerinin kısmi donanımsal yükseltmeler dışında herhangi bir büyük yenilik sunmayacağını artık Apple’ın yıllardır sürdürdüğü politikalarından çıkartabiliyoruz. Son yıllarda düşen iPhone satışlarıyla birlikte, Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümüne binaen böyle bir fırsatı geri tepmesi ise pek mümkün değil gibi duruyor.

Elbetteki iPhone 8 noktasında şirketi zorlayan, zora sokan bazı şeyler mevcut. Bu zorluklardan ilki ve belki de teki Touch ID. Şirketin kasa boyutunu arttırmadan ekran oranını arttırmak istiyor olması, onu cihazın ön tarafındaki çerçeveleri küçültmeye itiyor ve fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılacak olmasının nedeni de tam olarak bu. Elbetteki fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılması Touch ID’nin ne olacağını akıllara getiriyor ve bunun için iki farklı iddia mevcut. İlki ve Apple için en kolayı parmak izi okuyucusunun cihazın arka tarafında konumlandırılması. İkincisi ve Apple’ın da istediği ancak onu zorlayan yol ise, parmak izi okuyucusunun ekrana entegre edilmesi.

Touch ID’nin ekrana entegre edilmesi sürecinde bazı zorluklar mevcut ve anladığımız kadarıyla Apple şu anda bunu çözmek için önemli çalışmalar yapıyor. Öteki tarafta ise, şirketin belini büken kablosuz şarj özelliği, daha küçük baskı devre kartı gibi bir yığın sorunlar mevcut.

Özetle, soru ne kadar kolay olsada cevabını vermek ve Apple tarafında olayı ele almak o kadar kolay değil. Her zaman olduğu gibi, kaynaklardan gelecek sızıntıları ve söylentileri takip ediyor ve iPhone 8’le ilgili olarak sizleri bilgilendiriyor olacağız.

teknik destek

1 yorum

comments user
cAAN

İphone 8 diye dedikodu yalan olabilir. bu sene İphone 8 gelmez bence.Çünkü İphone 7S çıkar. 10 yıl dönümü diye 2017 yılı = bunun Son sayısı 7 dır. Bunla İphone 7s çıkabilir büyük ihtimalle… Ve 2018 yılı ise son sayı 8 dir. Bununla birlikte İphone 8 çıkar derim.

Yorumlar kapalı.