Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı!

iPhone 8 Touch ID

iPhone 8 Her Yönü ile Sızdırıldı!

Son Güncelleme tarihi 2 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’le ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün, iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen birkaç tane görüntü Çinli iPhoneros tarafından paylaşıldı. Görüntüdeki cihazın, Apple’ın üzerinde çalıştığı iPhone 8 prototiplerinden sadece birisi olduğu söyleniyor. Sızdırılan bu iPhone 8 görüntülerinde, cihazın arka tarafında konumlandırılmış Touch ID ve ekran tarafında küçültülmüş çerçeveler dikkat çekiyor.

teknik destek

Prototipteki hemen hemen her detayın, şimdiye kadar ortaya çıkan iPhone 8 raporlarını ve sızıntılarını doğrular nitelikte olduğunu söyleyelim. Yine de pek çok analistin fikir noktasında ayrıldığı Touch ID için bu görüntülere bakarak net bir şey söylemek mümkün değil. Her ne kadar sızdırılan bu prototipte, Touch ID cihazın arka tarafına konumlandırılmış olsa da bunun tümüyle gerçeği yansıtmadığını, Apple’ın üzerinde çalıştığı söylenen diğer iPhone 8 prototipinde parmak izi okuyucusunun cihazın ekranına yerleşik olduğunu söyleyelim. Ancak, Apple’ın üretim ve verimlilik noktasında sorunlar yaşadığı ve bu yüzden Touch ID’yi cihazın arka tarafında konumlandırma planının güç kazandığının altını çizelim.

Sızdırılan iPhone 8 görüntülerinde, cihazın arkasına, doğrudan Apple logosunun altına yerleştirilmiş Touch ID net bir şekilde görülüyor. Bu yerleşim, daha önce sızdırılan cihazın CAD çizimleriyle eşleşiyor ve çift lensli arka kameranın dikey olarak konumlandırılmış olması da bahsi geçen CAD çizimleri ile uygun duruyor.

Daha önce iPhone 8 için benzer şematik çizimler sızdırılmış ve bu konseptteki gibi cihazın arka tarafında yer alan Touch ID tarafındaki boşluğun kablosuz şarj için ayrıldığı iddia edilmişti ancak Apple’ın bu alanı Touch ID ile doldurduğu bu prototipte net bir şekilde görülüyor.

Bu sızıntının gerçeği ne kadar yansıttığı konusuna gelecek olursa, iPhoneros geçmişte sızdırdığı cihazlarla asla yanlış bir bilgi paylaşmadı. Bu nedenle paylaşılan bu görüntülerinin gerçeği yansıttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek

4 yorum

comments user
Hüseyin

Parmak izi ordayken lenovo’nun telefonana benziyor

comments user
Okan

Götüme benziyo

comments user
Emre

Şaka gibi nedir o arkaya parmak izi koymak? Eğer böyle gelirse almayacağım..

comments user
Buğra

Geskin, bu tasarımın yanlış olduğunu söyledi.Bu zamana kadar gördüğümüz patent çizimlerinide yansıtmıyor bu?

Yorumlar kapalı.