İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 Heyecan Verici Özelliklerle Geliyor!

2017 yılı iPhone’un onuncu yıldönümü ve Apple bu sebeple özel bir şeyler hazırlıyor. Peki ne kadar özel? Bir rapora göre iPhone 8 tamamen cam tasarımı, HoloLens işlevi, göz tarama ve daha fazla özellik ile bizi uçuracak.

teknik destek

Robert Scoble, güvenilir kaynaklara dayandırdığı raporunda iPhone 8‘de çılgın özellikler olacağını iddia ediyor. Kafanızda gelecek yıl iPhone’u yenileme fikri yoksa bile bu özellikleri duyunca fikrinizi değiştirebilirsiniz.

iPhone 8 Özellikleri

Scoble’a göre muhtemelen gelecek yılın iPhone’u iPhone 8 olarak adlandırılacak ve tamamen cam tasarım olacak. iPhone 8’i kırılmaya dayanıklı hale getirmek için polikarbonat ile karışık Gorilla Glass kullanılacak. Yeni iPhone aynı zamanda bir OLED ekrana sahip olacak.

Scobel’in iddiasına göre iPhone 8, Apple’ın sanal gerçeklik teknolojisini desteleyen ilk iPhone’u olacak. iPhone 8’in sanal gerçeklik teknolojisi Google Cardboard ve HTC Vive gibi üretilmiş teknolojilere rakip olması bekleniyor. Scobel, iPhone 8’de HoloLens işlevsellik özelliğinin olacağını, iPhone’un etrafımızdaki gerçek dünya üzerine sanal içerikleri hologram olarak yansıyacağını söylüyor. Kulaklık ile bu holograma dahil olmanın mümkün olacağını belirtiyor.

Apple’ın 2013’te satın aldığı üzerinde 600 mühendisin çalıştığı PrimeSense 3D kamera sensörünü de iPhone 8 ile birlikte sunması Scobel’in beklentileri arasında. Scobel yeni iPhone’un anten çizgilerinin ve pilinin cihazın alt kısmında gizlenmiş şekilde olacağını da iddia ediyor. Bu çılgın özeliklere sahip olacak iPhone 8, Scobel’e göre ilk haftada 60 milyon satışa ulaşacak.

teknik destek