iPhone 8 için Apple ile Samsung’tan Dev İşbirliği!

iPhone 8 Görünümü

Apple, bu yılki üst seviye premium iPhone modeli iPhone 8’i piyasaya sürmesinin öncesinde, Samsung ile 92 milyon kavisli OLED ekran panelinin tedariği için iki yıllık sözleşme imzaladığı bildiriliyor.

teknik destek

Bu hafta başında, tedarik zinciri kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Apple’ın 70 milyon adetlik OLED ekran paneli siparişi verdiği ve bunun büyük bir tasarım revizyonuna işaret ettiğini aktarmıştık. Bununla birlikte, Perşembe günü Koreli ET News’in yayınladığı bir habere göre Apple, Samsung’tan talep ettiği OLED ekran panel siparişinin sayısını yüksek miktarda arttırdı.

Raporlara göre Samsung Display, yapılan sözleşme ışığında 70-92 milyon küçük boyutlu OLED panelini Apple’a 2017 yılında teslim edecek. Apple’ın yılda 200 milyon iPhone sattığı göz önüne alındığında, bu yıl satılacak olan iPhone’ların yaklaşık yüzde 30’unda kavisli OLED ekran yer alacak diyebiliriz.

Söylentiler ve raporlar, Apple’ın, OLED iPhone’u standart LCD panelli iPhone 7s ve 7s Plus modelleriyle birlikte Eylül ayında tanıtacağını gösteriyor. Yeniden tasarlanan, iPhone’un 10. yıldönümüne özel gelecek olan bu modelin, 5.2 inç uçtan uca ekran ile birlikte cam kaplama bir gövdeye, kablosuz şarj özelliğine, sanal ana ekran düğmesine sahip olması bekleniyor.

Bu arada analiz şirketleri, 2017 yılında Apple’ın 100 milyon iPhone 8, 7s ve 7s Plus satacağını iddia ediyorlar. Bu rakamın en az 55 milyonunun OLED ekranlı iPhone 8 olacağını öngörüyorlar.

Samsung’un Asya’daki bir LCD panel üretim fabrikasını Apple’ın taleplerini karşılamak için OLED üretim fabrikasına dönüştürdüğü de gelen bilgiler arasında. Güney Koreli firmaların OLED ekran üretim hatlarına yapılan toplam yatırımın 2017’de 9 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

müşteri hizmetleri