İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 için Japan Display 2018 Yılında OLED Ekran Üretecek

Japan Display bugün, önümüzdeki iki yıl içerisinde OLED ekranların seri üretimine başlayacaklarını duyurdu. Halk arasında JDI olarak bilinen Japan Display, şu anda LCD ekran için geniş bir firma ile çalışıyor. Sony, Toshiba, Hitachi LCD ekran panellerinin üretimi için işbirliği içerisinde olduğu firmalar arasında.

JDI büyük hissedarı, Innovation Network Corporation of Japan tarafından yapılan açıklamada Sharp Display ile görüşme halinde olduğu ve iş birleşme görüşmeleri yapıldığı bildirildi.

Japan Display araştırma merkezi başkanı Akio Takimoto, OLED ekranların gelişmiş teknolojiye sahip oldukları ve ince film transistörü ile avantajlı olduğunu söyledi.

iPhone‘lar için Apple‘ın OLED ekranlara geçiş yapacağı iddiaları da her geçen gün güçlenerek önümüze geliyorken, şirketin 2018 yılında OLED ekranlara geçiş yapacağı da netlik kazanmış durumda. Resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Apple içinden kaynaklar bu söylentileri doğruluyorlar. Tam da 2018 yılında OLED ekran üretimine başlayacak olna Japan Display ile Apple’ın işbirliği içerisinde olduğuna dair düşüncelerde peş peşe gelmeye başladı. Apple’ın Koreli şirket ile bir anlaşma imzalama eğilimde olduğu ve 2018 yılında kendisi için OLED ekran paneli ürettireceği vurgulanıyor.

OLED ekran teknolojisine olan ilgi son yıllarda müthiş arttı. OLED ekran teknolojisi daha iyi renk hassasiyeti, yüksek parlaklık seviyesi, daha iyi doygunluk ve kontrast sunuyor olması ile ön plana çıkıyor.