İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 için Kablosuz Şarj İşlevsellikleri iOS 11.1 ile Kullanıma Sunulacak

Apple’ın 2017 iPhone serisinin bir yığın yeni ve yenilikçi özelliğe sahip olması bekleniyor. iPhone 8, kesinlikle başı çekecek ancak her üç cihazda da yer alacak şekilde tasarlanan üstün özellikli gelişmiş kablosuz şarj özelliğinin yer alması bekleniyor.

teknik destek

Bu özellik, kullanıcıların iPhone’u şarj etmek için bir şarj kablosuna ihtiyaç duymayacakları anlamına geliyor. Özellik, cihaz sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanacak ancak Apple’ın kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için ayrı bir aksesuar satması bekleniyor olması nedeniyle memnuniyet bir yerde sekteye uğruyor. Kablosuz şarj için gerekli olan bu aksesuarın yeni iPhone serisi ile aynı zamanda yola çıkmayacağı ve Apple’ın ilerleyen zamanlarda bu aksesuarı satışa sunacağı konuşuluyor. Apple’ın iOS’a kablosuz şarj özelliğinin entegre etmesi ve bu özelliğin kilidini açması ise iOS 11.1 güncellemesi ile olacak.

John Gruber attığı bir tweet’le, iç kaynaklardan Apple’ın kablosuz şarj cihazını ayrı satacağı bilgisini doğruladı. Tweet’te aynı zamanda aksesuarın, tıpkı iPhone 7 Plus tanıtıldığında sahip olduğu Portre Modu’nda olduğu gibi Apple’ın kablosuz özelliği bir sonraki iOS 11 sürümü ile kullanıma sunacağı bilgisi yer alıyor.

Portre Modu’nun iOS 10.1 güncellemesi ile kullanıma sunulduğunu iPhone 7 Plus’ı ilk alan kullanıcılar hatırlayacaklardır.

Gruber sızıntılar konusunda başarılı bir sicile sahiptir ve şimdiye kadar gelecek nesil iPhone’larla ilgili söylediği pek çok şeyin isabetli olduğu görüldü. Bu yönü ile iOS 11.1 ve kablosuz şarj özelliği hakkında söylediklerinin doğru olduğunu kabul etmemiz mümkün. Tek kesin olmayan şey ise, iPhone 8’de yer alacağı kesin olan kablosuz şarj özelliğinin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ta yer alıp almayacağı…

teknik destek