İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 İddiaları: Jony Ive’nin Hayalindeki Tasarım Gerçeğe Dönüşebilir

Apple’ın iPhone 7’si ile kullanıcılar tasarımsal anlamda tam olarak beklediklerini bulamayacaklar gibi duruyor ki bunu destekleyen pek çok güvenilir kaynak iddiası mevcut. Bu noktada asıl beklentiler iPhone 8’den yana. Apple’ın efsanevi tasarımcısı Jony Ive’nin bu noktada hayali olan fütüristik tasarım, iPhone 8 ile gerçeğe dönüşebilir.

teknik destek

Wall Street Journal’ın haberine göre Apple 2017 yılında iPhone 8’i tanıtacak ve en yeni nesil iPhone’la birlikte tasarımsal anlamda bir devrim gerçekleştirilecek. Öyle ki OLED ekranlı ilk iPhone’u ve bununla birlikte sanal ana ekran tuşunun, kablosuz şarj teknolojisinin yer aldığı bir cihaz olacak. Elbetteki planlar bunlarla sınırlı değil. Cam gövdeli bir iPhone ile karşılaşmamız söz konusu. Bu uzun bir zamandır Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive hayaliydi ve verdiği röportajların hemen hemen tamamında bunu dile getiriyordu.

iPhone 8 ile OLED ekrana geçiş yapılmasının en büyük faydası ise çerçeve noktasında görülecek. Çevçevenin kaldırılması ve uçtan uca ekranlı ilk iPhone’un görücüye çıkartılması söz konusu.

Özetle, tasarımsal anlamda Apple’dan bu yıl için bir beklenti içerisinde olmamak gerekiyor. Ancak, 2017 yılının Apple ve kullanıcıları için büyük bir yıl olacağı şimdiden iddialar arasında yer alıyor.

müşteri hizmetleri