iPhone 8 İle Birlikte Lightning Portu (Şarj Girişi) Kalkabilir

img_0109

iPhone 7 1.5 aydır satışta. Bir çok kullanıcının aklında alayım mı yoksa iPhone 8’i mi bekleyeyim sorusu var. Teknolojinin çok pahalı olduğu ülkemizde iPhone konusunda iPhone 8 satın almak nokta atışı yapmış olmak demektir diye düşünüyorum.

teknik destek

Apple, gelcek yıl iPhone’un 10.yılını kutlayacak. Bu sebeple yeni iPhone’da devrim niteliğinde değişiklikler bekleniyor. Bu değişikliklerden en çok ön plana çıkanı kablosuz şarj özelliği. Dünkü haberimizde Foxconn’un kablosuz şarj için testler yapmaya başladığını duyuymuştuk.

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisine geçmesi muhtemelen lightning portunu da kaldırması demek. iPhone 7 ile kulaklık jakını kaldıran Apple için lightning portunu kaldırmak çok uzak bir düşünce değil.

img_0108

iPhone 7 ile birlikte tanıtılan ama satışı ertelenen kablosuz AirPods kulaklıklar aslında Apple’ın kablosuz teknolojiye geçeceğine dair ilk belirtiydi. Apple, muhtemelen bir kaç yıl içinde (belki de gelecek yıl) kablolardan tamamen kurtulacak.

Şu anda iOS cihazlar için tek kablolu bağlantı noktası şarj girişi. Bu aynı zamanda kulaklık için de bir bağlantı noktası. Kablosuz şarj ile birlikte Apple bu bağlantı noktasını kaldırabilir. Kablosuz kulaklıkların fiyatını aşağıya çekerek yada iPhone kutu içeriğine kablosuz kulaklık ekleyerek tamamen kablosuz bir iPhone kullanımına merhaba dememizi sağlayabilir.

Apple, lightning portunu kaldırırsa iPhone’u jailbreak yapmak da zorlaşacak. Çünkü iOS 9.3.3 jailbreakteki bilgisayarsız yönteme kadar jailbreak için her zaman bilgisayar şarttı. Eğer hackerlar yine safari üzerinden jailbreak yöntemi çıkaramazlarsa jailbreake elveda diyebiliriz.

müşteri hizmetleri

9 Comments

  1. İphone 6 dan 7 ye geçmek mantıklımı sizce zira bi sene beklemek istemiyorum 7s/8 için çok tasarımsal değişiklik yapıcağınıda sanmıyorum apple ın genelde elindeki teknolejiyi çay kaşığı ile veren bir şirket.

    1. iphone 6 dan 7 ye geçmek mantıklı bence s den olsa gerek yok derdim ama 6 dan 7 ye geçmek mantıklı olabilir tabii ihtiyaç doğrultusunda

  2. İphone 7 kullanıyorum fakat 4s ten bu yana apple kullanıcısıyım iyi takip ederim fakat seneye büyük hayal kırıklığı bizi beklemekte apple kolay kolay çok köklü bir değişiklik sunmayacak bize seneye 7s in gelmesi çok yüskek bir ihtimal apple ın ritueli bozıcağını sanmıyorum. Yine bir iki ufak değişiklik olucak 8 malesef 2018 de çıkacak

  3. Bende böylesi bir haberin gerçekleşmesini bekleyenlerdenim. İphone 8 in devrim niteliğinde değişikliklerle gelmesini bekliyorum. İphone 6 plus kullanıyorum. Yeni telefon almak için bu tür köklü değişiklikler gelmesi benim için şart. Yoksa kullandığım telefon her işimi görüyor zaten.

    1. Kardeşim inan bana bende 7 plus kullanıyorum Tek artısı fotoğraf kalitesi, Sendeki 6 plus daha ince daha hafif ve ekranı daha parlak üstelik jak girişi de mevcut

  4. Hekez Takmış iphone 8 e, Seneye iPhone 7S herzaman olduğu gibi

  5. Böyle bir şey şu anlık mümkün değil. Zira lightning portu kaldırılırsa, iOS cihazlarımızı bilgisayarlara nasıl bağlayacağız? Böyle bir durumda iTunes bilgisayarlarda devre dışı kalacaktır.

Comments are closed.