Şimdi yükleniyor

iPhone 8 İle Birlikte Lightning Portu (Şarj Girişi) Kalkabilir

img_0109

iPhone 8 İle Birlikte Lightning Portu (Şarj Girişi) Kalkabilir

Son Güncelleme tarihi 3 Kasım 2016 by

teknik destek

iPhone 7 1.5 aydır satışta. Bir çok kullanıcının aklında alayım mı yoksa iPhone 8’i mi bekleyeyim sorusu var. Teknolojinin çok pahalı olduğu ülkemizde iPhone konusunda iPhone 8 satın almak nokta atışı yapmış olmak demektir diye düşünüyorum.

Apple, gelcek yıl iPhone’un 10.yılını kutlayacak. Bu sebeple yeni iPhone’da devrim niteliğinde değişiklikler bekleniyor. Bu değişikliklerden en çok ön plana çıkanı kablosuz şarj özelliği. Dünkü haberimizde Foxconn’un kablosuz şarj için testler yapmaya başladığını duyuymuştuk.

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisine geçmesi muhtemelen lightning portunu da kaldırması demek. iPhone 7 ile kulaklık jakını kaldıran Apple için lightning portunu kaldırmak çok uzak bir düşünce değil.

IMG_0108-300x168 iPhone 8 İle Birlikte Lightning Portu (Şarj Girişi) Kalkabilir

iPhone 7 ile birlikte tanıtılan ama satışı ertelenen kablosuz AirPods kulaklıklar aslında Apple’ın kablosuz teknolojiye geçeceğine dair ilk belirtiydi. Apple, muhtemelen bir kaç yıl içinde (belki de gelecek yıl) kablolardan tamamen kurtulacak.

Şu anda iOS cihazlar için tek kablolu bağlantı noktası şarj girişi. Bu aynı zamanda kulaklık için de bir bağlantı noktası. Kablosuz şarj ile birlikte Apple bu bağlantı noktasını kaldırabilir. Kablosuz kulaklıkların fiyatını aşağıya çekerek yada iPhone kutu içeriğine kablosuz kulaklık ekleyerek tamamen kablosuz bir iPhone kullanımına merhaba dememizi sağlayabilir.

Apple, lightning portunu kaldırırsa iPhone’u jailbreak yapmak da zorlaşacak. Çünkü iOS 9.3.3 jailbreakteki bilgisayarsız yönteme kadar jailbreak için her zaman bilgisayar şarttı. Eğer hackerlar yine safari üzerinden jailbreak yöntemi çıkaramazlarsa jailbreake elveda diyebiliriz.

teknik destek

9 yorum

comments user
Akgün

İphone 6 dan 7 ye geçmek mantıklımı sizce zira bi sene beklemek istemiyorum 7s/8 için çok tasarımsal değişiklik yapıcağınıda sanmıyorum apple ın genelde elindeki teknolejiyi çay kaşığı ile veren bir şirket.

  comments user
  alish

  iphone 6 dan 7 ye geçmek mantıklı bence s den olsa gerek yok derdim ama 6 dan 7 ye geçmek mantıklı olabilir tabii ihtiyaç doğrultusunda

comments user
Applefan

İphone 7 kullanıyorum fakat 4s ten bu yana apple kullanıcısıyım iyi takip ederim fakat seneye büyük hayal kırıklığı bizi beklemekte apple kolay kolay çok köklü bir değişiklik sunmayacak bize seneye 7s in gelmesi çok yüskek bir ihtimal apple ın ritueli bozıcağını sanmıyorum. Yine bir iki ufak değişiklik olucak 8 malesef 2018 de çıkacak

comments user
Alish

Bende böylesi bir haberin gerçekleşmesini bekleyenlerdenim. İphone 8 in devrim niteliğinde değişikliklerle gelmesini bekliyorum. İphone 6 plus kullanıyorum. Yeni telefon almak için bu tür köklü değişiklikler gelmesi benim için şart. Yoksa kullandığım telefon her işimi görüyor zaten.

  comments user
  servet

  Kardeşim inan bana bende 7 plus kullanıyorum Tek artısı fotoğraf kalitesi, Sendeki 6 plus daha ince daha hafif ve ekranı daha parlak üstelik jak girişi de mevcut

comments user
Mesut

iPhone 8s Plus çıkana kadar 6s plus ile devam ederim

comments user
servet

Hekez Takmış iphone 8 e, Seneye iPhone 7S herzaman olduğu gibi

comments user
Berkay YILMAZ

Böyle bir şey şu anlık mümkün değil. Zira lightning portu kaldırılırsa, iOS cihazlarımızı bilgisayarlara nasıl bağlayacağız? Böyle bir durumda iTunes bilgisayarlarda devre dışı kalacaktır.

  comments user
  İlker Çiftçi

  iTunes’ta WiFi ile eşzamanlama özelliği var

Yorumlar kapalı.