Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ile Ekran En-Boy Oranı Hissedilir Derecede Artıyor

iPhone 8 Ekran

iPhone 8 ile Ekran En-Boy Oranı Hissedilir Derecede Artıyor

Son Güncelleme tarihi 28 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Birden fazla gelen sızıntı ve rapor sayesinde, Apple’ın bu sene Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8’den beklenen pek çok şeyi öğrenme fırsatını elde ettik ve daha fazlasını da görmeye devam ediyoruz. iPhone 8’in en çok merak edilen detaylarından birisi şüphesiz Touch ID’nin ne olacağı, nereye ne şekilde konumlandırılacağı. Apple’ın bunun için iki planı var ve en yeni nesil iPhone prototiplerinde bunun testlerini yapıyor.

Apple’ın ilk planı ve en kolay olanı Touch ID’yi cihazın arka tarafında konumlandırmak. Öteki tarafta ise zor ve kullanıcılar için gerçek anlamda heyecan yaratacak olan plan Touch ID’nin ekrana yerleşik olarak sunulması. Gelen yeni bir raporda şirketin en sonki planının ne olduğu konusuna açıklık getiriliyor.

Economic Daily News’in elde ettiği bu yeni raporda, Touch ID’nin yeni OLED ekrana yerleşik olarak sunulacağından bahsediliyor. Bunun nasıl olacağı tarafında her ne kadar fazla detaya sahip olmasak da, rapor bu konuda oldukça iddialı. Ekrana yerleşik bir parmak izi okuyucusu ise, iPhone 5s’ten bu yana süregelen bir alışkanlığın devamı niteliğinde ve bu yönü ile oldukça değerli bir geliştirme olarak önümüze çıkıyor.

Elbetteki Touch ID’nin ne olacağı dışında merak edilen başka şeyler de yok değil. Bunlardan birisi de ekran en-boy oranı. iPhone’da yıllardır kullanılan ekran en-boy oranı 16:9 ve Apple, iPhone 8 ile ekran en-boy oranını 18:5’e kadar taşımayı hedefliyor.

Raporda yer alan bu bilgilerin, önemli bir tedarikçiden elde edildiği belirtiliyor. Yani güvenilirlik noktasında tüm bu bilgiler şüpheli olduğu kadar güvenilir olarak da kabul edilebilir.

teknik destek