iPhone 8 İle İlgili Bilinen Her Şey

img_0126

Apple’ın 2017’de tanıtacağı iPhone yada iPhone’lar şimdiden merak konusu oldu. iPhone 7 tanıtımının hemen ardından başlayan söylenti ve iddialar belli özelliklere yoğunlaşmış bulunuyor.

teknik destek

Apple, gelecek yıl iPhone’un 10.yılını kutlayacak. Normalde 2 yılda bir tasarım değişikliğine giden Apple, iPhone 7’de üç yıldır kullandığı tasarıma devam etti. Bu da akıllara gelecek yılki iPhone’un iPhone 7s değil de iPhone 8 olabileceği düşüncesini getiriyor. Bir çok analistin görüşü de bu yönde.

Peki bugüne kadar iPhone 8 ile ilgili sızıntılar ve iddialar neler ?

Kavisli OLED Ekran

Business Insider, Barclays analistlerinden Blayne Curtis ve Christopher Hemmelgarn’ın araştırma notunu yayınladı. Buna göre ekran boyutları orijinal 5.5 inçlik iPhone’dan daha büyük, fakat kavisli olacak. Analistler, iPhone 8’in Plus modeline verilecek isim olduğu, daha az batarya tüketimine rağmen daha ince ve daha parlak bir OLED ekranına sahip olacağını iddia ediyorlar.

Dahili Dokunmatik Kimliğe Sahip Cam Gövde

Japon haber sitesi Nikkei, Apple’ın yeni iPhone’u tamamen cam yapmayı planladığını iddia etti. Rapora göre, Apple üç yeni iPhon piyasaya sürecek. 5.5 inç, 5 inç ve 4.7 inç.

Buna ek olarak, Apple dokunmatik kimliği gövde ekranına yerleştirmek ve böylece ana ekran düğmesini ortadan kaldırmak ve yukarıda açıklanan ekranın cihazın ön kısmını doldurmasına izin vereceği söylentileri bulunmaktadır. Cult Of Mac , bu teoriyi destekleyen bir patent ortaya çıkardı.

Kablosuz Şarj

Saygın KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın nihayet kablosuz şarj teknolojisine geçiyor. 9to5Mac’in yayınladığı rapora göre, iPhone 8 sahipleri, Apple Watch’taki gibi endüktif bir ped kullanarak pillerini şarj edebilecek.

Apple’ın 2017 için çok daha üstün bir kablosuz şarj teknolojisi geliştirdiği ile ilgili daha önce Bloomberg bir rapor yayınlamıştı. Bu rapora göre Apple, uzaksan şarj edebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

İkili Optik Görüntü Sabitleme

MacRumors tarafından elde edilen bir diğer Kuo araştırma notuna göre iPhone 8 modellerinin ikisinin de her iki kamera lensinde optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Şu anda sadece iPhone 7 Plus’ın geniş açı objektifi bu özelliğe sahip. Ancak şimdi Kuo’ya göre telefotonun OIS’yi de içermesi bekleniyor. Bu özellikten 5.5 inç ve 5 inçlik iPhone 8’lerin yararlanacağı, standart 4,7 inçin yalnızca bir kamera lensiyle gelmesi bekleniyor.

Bu özelliklerle gelmesi beklenen iPhone 8, 2017 yılı Eylül ayında tanıtılacak. Aynı ay içinde satışa sunulacak.

müşteri hizmetleri