iPhone 8, “O” Çok Beklenen Renk Seçeneği ile Gelmiyor!

Beyaz iphone 8

Gelenekselleşen iPhone lansman ayı olan Eylül ayına yaklaştıkça, en yeni iPhone modelleriyle ilgili söylentiler giderek artmaya başlıyor. Macotakara’da ortaya çıkan yeni bir rapora göre, premium iPhone modeli iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte tanıtılacak ve üretim sorunları yüzünden yıl sonuna kadar onu satın almak pek mümkün olmayacak.

teknik destek

iPhone 8’in üretim sorunlarının Apple tarafından ne şekilde ele alındığı ve arz sorununun neden olacağı etkiyi net bir şekilde dile getirmek pek mümkün değil ancak Apple’ın bölgelere göre sınırlı sayıda cihaz sevkiyatı yapacağını söylememiz mümkün. Tıpkı iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi. Elbetteki iPhone 8 için gecikmenin daha hissedilir düzeyde olması söz konusu.

Ayrıca raporda, iPhone 8’in arz ve üretim sorunlarından dolayı çok beklenen Beyaz renk seçeneği ile gelmeyeceği bilgisi yer alıyor. Bu konuda ayrıntılar belirsiz olsa da, böyle farklı bir renk seçeneğinin kullanıcı tarafında ilgiyi artıracağı ve zaten var olan üretim sorunları yüzünden Apple’ın daha da zora düşeceği söyleniyor. Yani, Apple’ın iPhone 8 için hedefinde ne yazık ki yeni renk seçeneğinden öte üretim sorunlarını çözmek var.

Touch ID’ye gelince, Macotakara, parmak izi teknolojisinin güç düğmesi üzerine konumlandırılacağı iddialarını yalanlıyor ancak Touch ID’nin iPhone 8’in tam olarak ne tarafında konumlandıracağı bilgisini paylaşmıyor. Apple’ın Touch ID yerine yüz tanıma özelliğini kullanacağının daha “muhtemel” olduğunada raporda yer veriliyor.

Macotakara, iPhone 8 hakkındaki söylentiler için başı çeken ve önceki cihazlarla ilgili tutarlı tahminleri nedeniyle paylaşımları dikkate alınan bir kaynak. Bu yönü ile, bu raporunda gerçeği yansıtan bir konuma sahip olduğunu söylememiz mümkün.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!