Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Plus, Hızlı Şarj Özelliği ile Ne Kadar Sürede Şarj Ediliyor?

iPhone 8 Plus Hızlı Şarj Etme

iPhone 8 Plus, Hızlı Şarj Özelliği ile Ne Kadar Sürede Şarj Ediliyor?

Son Güncelleme tarihi 25 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’de pek çok yeni özellik yer alıyor ancak bu özelliklerden en çok göz dolduranı kesinlikle “Hızlı Şarj Özelliği”dir. Yıllardır Android cihazlarda olan ve artık bir standart özellik haline gelen Hızlı Şarj Özelliği, artık iPhone’larda da yerleşik bir özellik olma yolunda. Hızlı Şarj Özelliği’ne sahip bir iPhone’u bu özelliğe sahip olmayan iPhone’lara kıyasla çok kısa süre içerisinde tam şarj etmek mümkün.

teknik destek

22 Eylül’de piyasaya çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın sahiplerinin eline ulaşmasıyla birlikte en çok merak edilen özelliğinin performansı ve doğal olarak merak edilenleri ortaya çıkmış oldu. İlk testlere göre iPhone 8 ve 8 Plus’ın hızlı şarj özelliği kesinlikle etkileyicidir.

Apple’ın 29W USB-C adaptörü ile şarj edilen iPhone 8 Plus ile kutusundan çıkan güç adaptörü ile şarj edilen iPhone 8 Plus’ın karşılaştırmasını yapan iCrackUriDevice YouTube kanalı, yeni iPhone’ların hızlı şarj özelliği ile yalnızca 30 dakika içinde yüzde 50 şarj edilebileceğini gösteriyor. Aşağıdaki videodan bunun kanıtını görebilirsiniz.

Dolayısıyla iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i diğer iPhone modellerinin aksine, hızlı şarj özelliği sayesinde şimdiye dek hiç olmadığı kadar kısa süre içerisinde hızlı şarj edebiliyorsunuz. Bu özelliğin tek dezavantajı ise lightning USB-C kablosu ve uyumlu güç adaptörünü satın almanızı gerektiriyor olması.

teknik destek