iPhone 8 Plus Kavisli OLED Ekrana Sahip Olacak

img_0062

Bir kaç gün önce Japon web sitesi Nikkei, Apple’ın 2017 yılında farklı boyutlarda üç yeni iPhone tanıtacağını iddia etmişti. Nikkei raporunda sadece 5.5 inçlik modelin kavisli OLED ekrana sahip olacağını raporlamıştı.

teknik destek

Raporun kaynağı isimsiz tedarik zincirleri olarak belirtilmişti. Bugün raporun kaynağının Sharp olduğu ortaya çıktı. Foxconn tarafından satın alınan Sharp’tan bir üst düzey yönetici tarafından yapılan açıklama Nikkei’nin iddialarının dayanağını oluşturuyor. Foxconn’un iPhone içinde kullanılan anahtar bileşenlerin birincil montajcı ve üreticisi olması bu iddiaların doğruluğunu arttırıyor.

Yönetici Tai, Tatung Üniversitesi’de öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında Apple’ın OLED ekrana geçiş yapacağını belirtti. OLED ekranların iPhone’a etkisi ne şekilde olacağını bilmediklerini fakat Apple’ın OLED ekranlara geçmezse artık yenilik anlamında hiç bir şey yapamayacağını dile getirdi. Eğer bunu başaramazsa krize gireceğini de sözlerine ekledi. Tai, Apple’ın OLED ekranlara geçişi için tarih vermedi. Fakat Sharp olarak Japonya’da OLED fabrikası üzerinde çalıştıklarını doğrulamış oldu.

Söylentiler iPhone 8’in iPhone’un 10.yılına özel bir telefon olacağını gösteriyor. iPhone 8’in cam tasarım olacağı haberlerin ortak noktası. OLED ekranlar konusunda KGI şirketi 2018’e işaret etse de 2017 yılının özel bir yıl olması sebebiyle Apple, OLED ekrana gelecek yıl geçebilir.

müşteri hizmetleri