Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Plus ve iPhone X’e Olan Yüksek İlgi iPhone 8’in Unutulmasına Neden Oldu!

iPhone 8 ve iPhone X

iPhone 8 Plus ve iPhone X’e Olan Yüksek İlgi iPhone 8’in Unutulmasına Neden Oldu!

Son Güncelleme tarihi 12 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Güvenilir tahminleri ile tanıdığımız Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce iPhone 8 Plus ve iPhone X’e olan yüksek müşteri ilgisinin karşısında daha düşük olan müşteri ilgisi ile iPhone 8’in üretim kapasitesinin bu çeyrekte yüzde 50-60 oranında düşürüleceğini söylemişti.

Nitekim analistin bu tahminini doğrulayan gelişmeler yaşanıyor. Araştırma şirketi Canalys, geçtiğimiz çeyrekte iPhone 8 Plus ve iPhone 8’in sırasıyla 6.3 milyon ve 5.4 milyon adet satıldığını açıkladı. Canalys, iPhone 8 Plus’ın kendisinden daha küçük olan 4.7 inç modelden daha çok satılan tek “Plus” modeli olduğunu söyledi.

iPhone 8’e olan müşteri ilgisinin yüzde 50-60 oranında düştüğü söyleniyor ve önemli iPhone tedarikçilerinden olan Pegatron’un düşen müşteri talebinden dolayı iPhone 8’in üretim kapasitesinde potansiyel olarak bir kısıtlama yapması öngörülüyor.

Apple, model bazında iPhone satışlarını açıklamıyor ancak şirketin CEO’su Tim Cook, iPhone 8 Plus’ın herhangi bir Plus modelinden daha çok satıldığını ve bunun şirket için bir sürpriz olduğunu söyleyerek bir bakıma Canalys’ın analizini doğrulamış oldu.

Analist Kuo, iPhone X’in müşteri talebinin yüksek olacağını düşünüyor ve premium iPhone modelinin üretim kapasitesinde bu çeyrek yüzde 35-45 oranında bir artış yapılabileceğini tahmin ediyor. Kuo, Apple’ın ana tedarikçisi olan Foxconn’un artan iPhone X siparişlerini karşılayabilmek için iPhone 8 Plus üretim hatlarını 2017 sonlarına doğru iPhone X hatlarına dönüştüreceğini söylüyor. Yine de Apple’ın 2018 yılına kadar arz-talep dengesini sağlayamayacağı düşünülüyor.

teknik destek