İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 Satışları, Apple’a Yeni Bir Rekor Getirecek mi?

Business Insider, Morgan Stanley’den alıntı yeni bir raporu yayınladı. Raporda, Morgan Stanley’nin, Apple’ın 2017 iPhone geliri tahminlerini düşürdüğü görülüyor. Morgan Stanley analisti Katy Huberty, iPhone 8’e olan ilginin, gelecek iki çeyrek boyunca iPhone 7 satışlarını bastıracağına inanıyor.

teknik destek

Bu yeni 2017 iPhone gelir tahminlerinde, sadece %3 oranında bir düşürme yapılmış. Ancak bu geleceği söylenen “süper iPhone”un, Apple’ın 2017 mali yılın son çeyreği için satışlarında büyük bir artış sağlayacağı düşünüldüğünde ilginç kaçıyor.

Çoğu analist, Apple’ın iPhone’un 10. yıldönümüne özel, iPhone 6 satışlarını dahi aşacak, rekor bir satış yapacağını bekliyorlar. Ancak diğer tarafta yine pek çok analist bunun beklenen düzeyde gerçekleşmeyeceğini söylüyorlar.

2018 yılı için ise, iPhone satışları için önemli bir büyüme beklentisi söz konusu. Analist Katy Huberty, 2018’de iPhone için güçlü, %20’Lik bir satış artışının yaşanacağını beklediğini söylüyor.

Apple tedarikçisi Foxconn, son zamanlarda ilk kez yıllık satışlarında düşüş yaşadı. Huberty’nin tahminleri, Apple’ın 2018’de toparlanacağını gösteriyor olsada, Foxconn bu yıl yeniden toparlanma yaşayabilir. Son olarak Morgan Stanley, hâlâ Apple’ı diğer analistler gibi, yatırımcılar için en iyi seçim olarak öneriyor.

teknik destek

7 Yorum

  1. ErdaL ErdaL 18 Ocak 2017

    Piyasada 7 ler var daha bunun 7s i var siz 8 den bahsediyorsunuz biraz saçma degil mi?

  2. Osman Osman 18 Ocak 2017

    Admine soracağına arama motoruna yazamadın mı?

Yorumlar kapatıldı.