Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Satışları Nasıl Olacak? Analistlerin Beklentileri Ne Yönde? İşte Cevabı

iPhone 8

iPhone 8 Satışları Nasıl Olacak? Analistlerin Beklentileri Ne Yönde? İşte Cevabı

Çoğu analist, iPhone 8’in piyasaya sürülmesinin Apple için rekor satış başarısını görmesini sağlayacağını tahmin etseler de Deutsche Bank analistleri bunun aşırı iyimser bir görüş olduğunu düşünüyorlar. En önemlisi ise yeni iPhone’un, iPhone 6 ve 6 Plus ile görülen satış başarısını geçemeyeceğine inanıyorlar.

teknik destek

Business Insider, 2015 mali yılı boyunca görülen 231 milyon rekor satış rakamının bu yıl aşılabileceğini tahmin ediyor. iPhone 8 satışlarının, iPhone 6’ya yakın olacağını veya aşacağını düşünüyor ancak Wall Street’in 2018 mali yılı için 244 milyon adetten oluşan iPhone satış tahminin nasıl yakalanacağını ve ek satışların nereden gerçekleşeceğini bilmediklerini söylüyor.

Deutsche Bank analistlerinden Sherri Scribner, Adrienne Colby ve Jeffrey Rand, pazarın bir bütün olarak 2015’ten daha düşük ve düz seviyede olduğunu söylüyor. Çin’deki rekabetin düne göre çok daha fazla olduğu ve insanların telefonlarını eskisinden daha uzun süre kullandıkları göz önüne alındığında haksız da değiller. Şu anda çoğu kişinin sadece 2-3 yılda bir akıllı telefonunu yenilediği ve ortalama yenileme döngüsünün 2.7 yıl olduğunu da belirtelim.

Deutsche Bank’ın Apple ile ilgili tahminleri söz konusu olduğunda, iPhone 7’nin lightning EarPods’larla gelmeyeceğini ve Mayıs ayında iPhone 8’in bu yıl piyasaya sürülmeyeceğini öne sürdüğünü göz önüne aldığımızda, kendilerinin en iyi tahminlerde bulunamadıklarını söylememiz mümkün. Bu nedenle, bu en yeni tahminlerini doğrudan kabul etmek pek mümkün değil.

Özellikle iPhone 8’i hafife alıyor olmaları ilginç duruyor. iPhone 8, en azından iPhone 6’daki gibi muhteşem bir tasarım değişikliğini temsil edecek ve iPhone 7’nin tasarımının iPhone 6’ya çok benzediği gerçeği ile geçen yıl elde edilemeyen başarının bu yıl ve önümüzdeki yıl elde edilmesi mümkün olacak.

teknik destek