Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Satışlarının Tedarik Zinciri Üzerindeki Olası Etkisi

iPhone 8

iPhone 8 Satışlarının Tedarik Zinciri Üzerindeki Olası Etkisi

Son Güncelleme tarihi 4 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın rekor satış rakamlarını görmeyi umduğu iPhone 8 (veya Edition) ile Foxconn gibi iPhone montajcılarının ve OLED ekran panelini üretecek olan Samsung Display gibi büyük tedarikçilerin nasıl etkileneceği ortada ancak diğer tedarikçiler için durum tam olarak nasıl gelişecek bilinmiyor.

teknik destek

Digitimes, baskılı devre kartı üretmek için gerekli malzemeler gibi en düşük seviyede bileşen tedarikçilerinin bile bu yılki iPhone’a olan taleple büyüme yaşayacaklarını beklediğini söylüyor. Wah Lee Industrial ve Topco Technologies muhtemelen bu büyümeyi görecek iki örnek şirketten.

iPhone’un depolaması için kullanılan NAND flash belleğin üretimini Samsung ve Toshiba gibi firmalar üstlenebilir. OLED ekranlı amiral gemisi modelde ayrıca NOR flash yongalarının kullanılması gerekecek ve bu yongayı tedarik etmesi beklenen şirketler arasında Winbond ve Macronix olacak ve bu iki şirkette iPhone 8 satışlarından doğrudan etkilenip büyüme yaşayacaklar.

Benzer durum kamera mercekleri için de geçerli. Mercekleri üreten Largan Precision gibi şirketlerin mercekleri üretmek için gerekli olan optik kalitede plastik talebi artacak ve bu talep küçük üreticilere büyük fayda sağlayacak.

Özetle, tamamlanmamış bir iPhone’un tamamlanması için her bileşenin tedarikçisinden tutunda hammadde düzeyindeki üretici bile büyük fayda görecek. Baktığınız zaman oldukça basit duran iPhone’un bileşenleri pek çok tedarikçiden gelecek ve en karmaşık üretim aşamalarından geçerek cebimize girecek.

teknik destek