Şimdi yükleniyor

iPhone 8, Şimdiye Kadarki En Pahalı iPhone Modeli Olabilir!

iPhone-6s-ve-iPhone-7_plus

iPhone 8, Şimdiye Kadarki En Pahalı iPhone Modeli Olabilir!

Son Güncelleme tarihi 30 Ocak 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple, yakında 2017’nin ilk çeyreğine ait mali durumunu açıklayacak ve tüm gözler yeni amiral gemisi olan iPhone 7‘nin satış rakamlarında olacak. Analistler, Apple’ın 2017 mali yılının ilk çeyreğinde 78 milyon iPhone satışını açıklamasını bekliyorlar. Ayrıca yeni yayınlanan bir raporda, Apple’ın iPhone 7 Plus‘ının mutlak bir yıldız olduğunu ve bu da gelen iPhone 8’in tahmin edilenden daha pahalı olacağını öne sürüyor.

teknik destek

Wall Street Journal’ın haberine göre, Apple’ın, iPhone 7 Plus’ı iPhone 7’den ayırmak için yaptığı son strateji ile şirket, önceki Plus modellerine göre yaptığı işlerden daha fazlasını elde edebileceğinin sonucuna vardı.

Ekran boyutu ve pil kapasitesi farklılıkları hariç, iPhone 7 Plus, iPhone 7’den iki önemli açıdan üstün: kamera ve RAM. Bu özellikler, Apple’ın iPhone 6 Plus Plus’a kıyasla iPhone 7 Plus fiyatını hafifçe yükseltmesi için yeterli oldu. Giriş seviyesi iPhone 7 Plus, 2015 yılında tanıtılan iPhone 6s Plus’a kıyasla 769 dolardan satışa sunuldu ve bu 20 dolar gibi bir fiyat farkı anlamına geliyor. Özellik farklılıkları, geçen çeyrekte yeni bir iPhone satın alanların daha fazlasının Plus modelini seçmesinin ana nedeni olarak görülüyor.

Analistlere göre, iPhone 7 Plus, Aralık’ta satılan 58.5 milyon iPhone 7 biriminin %40’ını oluşturuyor. Bu, iPhone 6s Plus satışlarından %17 daha fazla. Apple, bu adımıyla iPhone’larının ortalama satış fiyatını 2 dolar artışla, 693 dolara taşımayı başardı. Bununla birlikte şirket, önceki 4.7 inç iPhone satışlarına kıyasla, iPhone 7’ye olan talebin düşmesiyle yüzleşmek zorunda kaldı.

iPhone 7 Plus, Çin’de yoğun bir ilgi gördü ancak iPhone satışları Aralık ayında %10 düşüşü gördü. iPhone 7 Plus, ABD’de iPhone 7’den daha popülerdi ve ABD’deki satışların %47’sini oluşturdu.

Creative Strategies analisti Ben Bajarin, 300 doların üzerindeki bir telefonun iPhone 7 modelleri ile benzer özelliklere sahip olduğuna değinerek The Journal’a verdiği demeçte, Apple’ın yaptıklarına değer verdiklerini ve şirketin daha fazla harcama yapmaya değer cihazlar sunduğunu söyledi.

Apple, yıllardır, en azından giriş seviyesi iPhone modelleri için fiyatlandırmasını neredeyse hiç değişmeden satışa sundu. iPhone 7, 2015 yılında tanıtılan iPhone 6s veya 2014 yılında tanıtılan iPhone 6 kadar maliyetli bir cihaz ve aslında satış fiyatları aynı. Ancak, iPhone 7 Plus, fiyat artışını yaşanan tek model olmuş oldu.

Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümüze özel, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’la birlikte bu yıl iPhone 8 modelini de tanıtması bekleniyor. Ve iPhone 8’in şimdiye kadar ki en iyi iPhone modeli olacağı detayı göz önüne alındığında, iPhone 7s Plus’tan dahi daha pahalı olmasını görmek şaşırtıcı olmayacak.

Ayrıca rakiplerin tarafında da, raporlar, Samsung Galaxy S8’in önceki modelden daha pahalı olacağını gösteriyor. Bu noktada, iPhone 8’in Galaxy S8’e göre daha uygun fiyatlı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

teknik destek

19 yorum

comments user
Sertaç

Kıyaslamayı türkiye değil abd fiyatu ile yapmak doğru olan. bizde vergidir kıldır tüydür derken fiyatlar sürekli uçuşta. Kıyas alınacak yer bu yüzden abd fiyatıdır.

Yorumlar kapalı.