Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Somut Olarak Sızdırıldı!

IMG_1586

iPhone 8 Somut Olarak Sızdırıldı!

Son Güncelleme tarihi 13 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8 için ilk somut sızıntı bugün, Weibo üzerinden geldi. Weibo’da paylaşılan aşağıdaki teknik çizimin iPhone 8’e ait olduğu ve Apple’ın en önemli tedarikçisi olan Foxconn’dan elde edildiği iddia ediliyor. Teknik çizimdeki iPhone’un, bir iPhone 7’ye göre yan çerçevelerinin önemli ölçüde ince olduğu ve üst-alt çerçevelerinin de biraz daha ince olduğu görülüyor.

teknik destek

IMG_1585 iPhone 8 Somut Olarak Sızdırıldı!

Arka tarafta ise çift lensli kamera yer alıyor ancak iPhone 7 Plus’ın aksine kamera yatay değil dikey olarak konumlandırılmış. LED flaş ise çift lensli kameranın hemen altında yer alıyor. Apple’ın, iPhone 8’de Touch ID’li fiziksel ana ekran düğmesini kaldıracağı ve sanal ana ekran düğmesine geçiş yapacağı bir süredir konuşuluyor. Teknik çizimde de bu detay tam olarak Touch ID’nin arka tarafta, Apple logosunun hemen altında yer almasından anlaşılabilir.

Teknik çizimdeki iPhone’un ekranının hissedilir derecede daha büyük olduğu ancak kasa boyutunun 4.7 inç iPhone 7 ile hemen hemen aynı olduğu da farkedilebilir bir detay.

Teknik çizimin sözde iPhone 8’in revizyon tasarımını tasvir ettiği ise çizimdeki metin detaylarında yer alıyor. Bunun anlamı ise çizimin gerçek olduğunu ancak Apple tarafından doğrulanmış bir tasarım olmadığıdır. Yani Apple, halen iPhone 8’in tasarımı üzerinde çalışmalar yapıyor diyebiliriz.

Eğer ki bu tasarım, hafif revizyonların ardından gerçeğe dönüşürse Apple’ın fiziksel ana ekran düğmesini kaldıracağı söylentilerinin gerçeği yansıttığını söylememiz mümkün. En azından Touch ID’nın arka tarafa konumlandırılmış olmasından bunu çıkartıyoruz. Kameranın ise yatay yerine dikey olarak konumlandırılmış olmasının ana nedeni muhtemelen kasa boyutunun hemen hemen 4.7 inç iPhone 7 ile benzer olmasından kaynaklanıyor.

iPhone 8’in, 5.8 inçlik bir OLED ekrana sahip olacağını biliyoruz. Yan, üst ve alt çerçevelerin inceltilmesi ile ekranın büyüklüğünün kasa boyutunu etkilemeyeceğini söyleyelim.

Çizimdeki iPhone 8’in, 149mm uzunluğunda, 72,5mm genişliğinde ve 7,1mm inceliğinde. iPhone 7 ile bir karşılaştırmak yapacak olursak, iPhone 7’nin uzunluğu 138mm, genişliği 67,1mm genişliğinde ve inceliği 7,1mm.

teknik destek

2 yorum

comments user
Emre

Apple touch id’yi böyle saçma bir yere monte etmez LC ile mi karıştırmış:D

Yorumlar kapalı.