Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Trolleri Artmaya Başladı!

iPhone 8

iPhone 8 Trolleri Artmaya Başladı!

İki gün önce, İtalyan şarkıcı Tiziano Ferro yeni video klibini yayınladı. Video klipte iPhone 8’in yer aldığı iddia edildi. Biz bunun doğru olduğuna inanmayarak bu haberi ötelemiştik ancak gündemde ciddi ciddi yer bulması bizi yeniden bu habere dönmemizi sağladı. Büyük olasılıkla müzisyenin işlevsel bir iPhone 8 olarak görünen bir cihaz ile hayranlarını ve herkesi trollemeye çalıştığını düşünüyorduk ki durumun tam da böyle olduğu ortaya çıktı.

Ferro’nun Lento / Veloce adlı yeni single’ı için hazırlanan video YouTube’da paylaşıldı ve müzikten daha çok klipteki bir sahne konuşulmaya başlandı. Hangover filminin temasının kullanıldığı video klipte bir iPhone yer alıyor ve şimdiye kadar sızıntılarda gördüğümüz iPhone ile birebir benzer olması ile dikkatleri üstüne çekiyor.

teknik destek

İlk başta bu iPhone modelinin iPhone 8 olduğunu iddia edenler gerçeğin gün yüzüne çıkmasıyla birlikte fikirlerini değiştirmiş durumdalar. Özellikle Reddit ve Twitter’da gündem olan video klipte kasıtlı olarak bazı oynamalar yapıldığı ve aslında iPhone 7 Plus olan cihazın sızıntılarda görülen iPhone 8 gibi gözükmesinin sağlandığı ortaya çıktı.

Böylesi bir kurnazlığın temel nedeni ise tümüyle bir pazarlama stratejisi. Video klibin iki günde 600.000’den fazla izlenme sayısına ulaşmış olması ise hedeflenenin gerçekleştiğini gösteriyor.

İşte sözde iPhone 8’i gösteren video klibinin parçası:

teknik destek