Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Pil Kapasitesi Belli Oldu

iPhone 8 ve 8 Plus

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Pil Kapasitesi Belli Oldu

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Apple’ın amiral gemisi iPhone X’ine eşlik eden ve iPhone 7s ve 7s Plus’ın yerini alan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın pil kapasitesi resmi olarak belli oldu. İlginçtir ki iPhone 8 ve 8 Plus’ın pilleri, iPhone 7 ve 7 Plus’a göre daha küçük.

teknik destek

Yapılan tespite göre iPhone 8 1.821mAh, iPhone 8 Plus ise 2.675mAh kapasiteli pile sahip. iPhone 7 ve 7 Plus’ın pil kapasitesi ise sırasıyla, 1.960mAh ve 2.900mAh.

Elbetteki yeni iPhone modellerinin pil kapasitesinin bir önceki nesil iPhone’lara göre düşük olması, pil ömürlerinin daha düşük olduğunu düşündürebilir ancak bu tam olarak böyle değil. Apple, iPhone 8 ve 8 Plus’ın internet kullanımı, konuşma ve kablosuz bağlantı üzerinden ses çalma ve video oynatımı söz konusu olduğunda, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile “yaklaşık olarak” aynı pil ömrü sunduğunu iddia ediyor.

Apple’ın önceki yonga setlerine göre daha verimli olduğu iddia edilen yüksek performanslı yeni A11 Bionic çipi sayesinde, iPhone 8 ve 8 Plus daha küçük pile sahipler ancak kendisine göre daha yüksek kapasiteli olan iPhone’larla eşdeğer pil ömrüne sahipler.

iPhone 8 ve 8 Plus’ın bu küçük pilleri ayrıca kablosuz şarj özelliğini ve yeni hızlı şarj özelliğini destekliyorlar. Yeni iPhone modelleri, Apple’ın 29W, 61W veya 87W USB-C güç adaptörleri kullanılarak şarj edildiklerinde, 30 dakika içinde yüzde 50 pil oranını görüyorlar.

Tüm bunlara ek olarak, iPhone 8 ve 8 Plus’ın RAM miktarı da resmileşti. Tahmin edildiği gibi iPhone 8 2GB, iPhone 8 Plus 3GB RAM’e sahip.

Yeni iPhone modellerinden 8 ve 8 Plus, Türkiye’nin dahil edilmediği birinci dalga ülkelerde bugünden itibaren ön siparişe sunulacak ve 22 Eylül’den itibaren piyasaya çıkacak. Yeni iPhone modellerinin ABD fiyatı ise sırasıyla 699 dolar ve 799 dolardan başlayacak.

teknik destek

7 yorum

comments user
sertaç

Benim anlamadığım aynı ebatta olan telefonlar için neden daha dusuk bir pil kullanılır ki. Mesela 8 plus neden 2900 mah değil? 2900lük bir pil kullanmada ne gibi bir sorun var?

Yorumlar kapalı.