iPhone 8’de Bir Cam Kaplama Gövde ve iPhone 4 Stili Paslanmaz Çelik Çerçeve Yer Alacak

19
iPhone-8-konsept
iPhone Aksesuarları

Yeni bir tedarik zinciri raporu, uzun süren gelen söylentileri destekliyor ve bu yılın iPhone’unun cam kaplama bir kasaya sahip olacağını belirtiyor. Digitimes’ın raporunda, Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve kullanacağını söylüyor.

Yeni nesil iPhone ile Apple’ın, konvansiyonel alüminyum gövde tasarımından vazgeçmesi bekleniyor ve iki adet takviyeli cam kaplama gövdenin, bu cam kaplamalarının bir metal çerçeve ile desteklenmesi öngörülüyor. Metal çerçeve, sağlamlığı artırmak, maliyetleri azaltmak ve üretim süresini kısaltmak için dövme işlemi kullanılarak paslanmaz çelikten imal edilecek.

2017 yılının iPhone modelinin gövdesinin cam kaplama olma hikayesi ilk kez Foxconn’un cam tedarikçileri ile sıkı bir görüşme yapmasından dolayı, geçtiğimiz yılın Nisan ayında KGI Securities’in araştırma raporunda yer bulmuştu. Bu raporun, sonradan peş peşe gelen raporlarla desteklenmesiyle, iPhone 8’in gerçekten de bir cam kaplama gövdeye sahip olacağı doğrulanıyor diyebiliriz.

Jony Ive’in uzun süredir iPhone’u ‘tek cam levhası’ üzerine oturtmak için çalıştığı söyleniyor ve Apple’ın geniş bir yelpazede, ana ekran düğmesini ve Touch ID sensörünü, ön tarafta, çerçeveye yakın bir tasarımla ekrana yerleşik olarak sunması bekleniyor. Telefonun arka yüzünde de aynı malzemenin kullanılarak, cam ağırlıklı görünümün tamamlanması bu görüşe uyuyor.

BENZER İÇERİK:  iPhone 8 ve 8 Plus'a iPhone X Darbesi!

Simsiyah iPhone 7’nin popülaritesi, renk ne olursa olsun parlak bir görünümün tüketiciler için ilgi çekici durduğunu gösteriyor.

Apple’ın iPhone 4 ve 5’in çizgilerini ele alarak, kavisli bir ekranı tercih edip etmeyeceği konusunda çelişkili raporlar var. Bazı raporlar ise kavisli bir ekrana sahip bir iPhone modelinin gerçekten de geleceğini ve bu tasarım özelliğinin sadece üst segment bir modelde sunulabileceğini gösteriyor.

Camı birincil malzeme olarak kullanmak, uzun mesafe kablosuz şarjı daha kullanılabilir hale getirecektir. iPhone 8 için bir dizi söylentilerden bir başka potansiyel özellik zaten kablosuz şarj özelliğidir.

Bazıları Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümü için gerçekten özel bir model üzerinde çalışıyor olabileceğini öne sürüyorlar. Bazılarıysa, Apple’ın ürün yıldönümlerine tarihsel olarak fazla dikkat etmediği temelinde bunu reddetmekle birlikte, şirketin bu yıldönümünden daha fazla şey yapıyor olmasına dikkat çekiyorlar. Wall Street’in genel görüşünü ise iPhone 8’in ilk büyük ekranlı iPhone modelleri olan iPhone 6 ve 6 Plus’ın satış rakorlarını aşması üzerine.

iPhone Aksesuarları

BENZER YAZILAR


19 YORUM

  1. 5sten sonra ıphone benim için ölmüştür arkadaşlar telefonu yavaşlatma telefona virüs sokma sürekli güncelleme ne için bunlar bi üst modelini almamız için insanlar her altı ayda bir telefon alamaz ki çok saçma 6 var elimde ve bu son Samsung düşünüyorum bundan sonra

Yorum Yapın, Değer Katın: