iPhone-8-konsept

Yeni bir tedarik zinciri raporu, uzun süren gelen söylentileri destekliyor ve bu yılın iPhone’unun cam kaplama bir kasaya sahip olacağını belirtiyor. Digitimes’ın raporunda, Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve kullanacağını söylüyor.

Yeni nesil iPhone ile Apple’ın, konvansiyonel alüminyum gövde tasarımından vazgeçmesi bekleniyor ve iki adet takviyeli cam kaplama gövdenin, bu cam kaplamalarının bir metal çerçeve ile desteklenmesi öngörülüyor. Metal çerçeve, sağlamlığı artırmak, maliyetleri azaltmak ve üretim süresini kısaltmak için dövme işlemi kullanılarak paslanmaz çelikten imal edilecek.

2017 yılının iPhone modelinin gövdesinin cam kaplama olma hikayesi ilk kez Foxconn’un cam tedarikçileri ile sıkı bir görüşme yapmasından dolayı, geçtiğimiz yılın Nisan ayında KGI Securities’in araştırma raporunda yer bulmuştu. Bu raporun, sonradan peş peşe gelen raporlarla desteklenmesiyle, iPhone 8’in gerçekten de bir cam kaplama gövdeye sahip olacağı doğrulanıyor diyebiliriz.

Jony Ive’in uzun süredir iPhone’u ‘tek cam levhası’ üzerine oturtmak için çalıştığı söyleniyor ve Apple’ın geniş bir yelpazede, ana ekran düğmesini ve Touch ID sensörünü, ön tarafta, çerçeveye yakın bir tasarımla ekrana yerleşik olarak sunması bekleniyor. Telefonun arka yüzünde de aynı malzemenin kullanılarak, cam ağırlıklı görünümün tamamlanması bu görüşe uyuyor.

Simsiyah iPhone 7’nin popülaritesi, renk ne olursa olsun parlak bir görünümün tüketiciler için ilgi çekici durduğunu gösteriyor.

Apple’ın iPhone 4 ve 5’in çizgilerini ele alarak, kavisli bir ekranı tercih edip etmeyeceği konusunda çelişkili raporlar var. Bazı raporlar ise kavisli bir ekrana sahip bir iPhone modelinin gerçekten de geleceğini ve bu tasarım özelliğinin sadece üst segment bir modelde sunulabileceğini gösteriyor.

Camı birincil malzeme olarak kullanmak, uzun mesafe kablosuz şarjı daha kullanılabilir hale getirecektir. iPhone 8 için bir dizi söylentilerden bir başka potansiyel özellik zaten kablosuz şarj özelliğidir.

Bazıları Apple’ın, iPhone’un 10. yıldönümü için gerçekten özel bir model üzerinde çalışıyor olabileceğini öne sürüyorlar. Bazılarıysa, Apple’ın ürün yıldönümlerine tarihsel olarak fazla dikkat etmediği temelinde bunu reddetmekle birlikte, şirketin bu yıldönümünden daha fazla şey yapıyor olmasına dikkat çekiyorlar. Wall Street’in genel görüşünü ise iPhone 8’in ilk büyük ekranlı iPhone modelleri olan iPhone 6 ve 6 Plus’ın satış rakorlarını aşması üzerine.

 • Bence Apple öyle bi yanlışlık yapmazz

 • Bu Iphone 7 nin kablosuz kulaklığı yok mu?

 • 5s ten sonra size verilen para haramdır kılıfın içinde çizildi telefonum ilk taksiti yattı daha

  • Jetblack ise cizildigi dogrudur fakat bende 7 plus gold ve normal 7 black var hicbir sikinti yok su ana kadar

  • Jetblack aynen ne sıkıntısı olacak kardeşim ya rezillik resmen deneme amaçlı çıkarmışlar piyasaya 8 de bu sorun olmaz bu patladı elimizde gör bak

  • Mehmet Er abi apple sitesinde simsiyah rengi için çizilme uyarısı yapmıştı

  • Kardeşim Türk Telekom’dan 4900 liraya taksitle aldık bunu madem öyle telefon çıkarıyorsun çizilecek diye uyarı yapacağına aldığın paranın hakkını ver adam gibi kapak yap

 • 5sten sonra ıphone benim için ölmüştür arkadaşlar telefonu yavaşlatma telefona virüs sokma sürekli güncelleme ne için bunlar bi üst modelini almamız için insanlar her altı ayda bir telefon alamaz ki çok saçma 6 var elimde ve bu son Samsung düşünüyorum bundan sonra

  • Devrem samsungtan baskasi yalan

  • Abi samsungta ömürlük bi telefon değil bende S5 vardı yeni çıkmıştı ozamanlar 6 ay sonra yavaşlamaya başladı garantisi bitince çöp olur samsung benim garanti bittiği gibi ekran çöktü samsung pişmanlıktır. Şuan elimde iphone 7 var bence gayet güzel ve şık bir telefon

 • Bu çıkana kadar dolar en iyi ihtimalle 4 olsa çıkış fiyatı 5.000₺ ;))

 • paslanmaz çelik çerçeveden vazgeçmiştiler yanlışı geçte olsa görmüşler.6 ve sonra çıkan cihazların kasası çok hassas kılıfsız kullanmak çok zor

 • E inşallah

 • İphone 8 çıkacakmı ki

 • Eminmisun?

 • En iyisi o olur