Şimdi yükleniyor

iPhone 8’de Devrim Niteliğinde Ön Kamera Yer Alacak

iPhone-8

iPhone 8’de Devrim Niteliğinde Ön Kamera Yer Alacak

Son Güncelleme tarihi 21 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Uçtan uca OLED ekrana sahip olacağı söylentileri ile bilinen iPhone 8‘in, 3D algılama özelliğini bünyesinde barındıran, üç modülden oluşan devrim niteliğinde bir ön kameraya sahip olması bekleniyor. Yükseltilmiş kamera sistemi, Apple’ın 2013 yılında şirket bünyesine kattığı PrimeSense algoritmaları ile güçlendirilecek.

teknik destek

iPhone 8’in ön kamerasındaki bu üç modül; kızılötesi iletim, kızılötesi alıcı ve ön kamera modülü olarak tanımlanıyor. Böylece kamera, önündeki nesnelerin yerini ve derinliğini tespit edebilirken yüz ve iris tanıma teknolojisini kullanabilecek. iPhone 8’in ön kamerası, artırılmış gerçeklik için anahtar niteliğinde bir konuma sahip olacak. Kullanıcılar kamerayı kullanarak hızlı bir selfie çekebilecekler ve kendi yüzlerini AR/VR deneyimlerinde kullanabilecekler.

iPhone 8’in ön kamerasına bu denli yoğunlaşılmasının ana nedeni ise fiziksel ana ekran düğmesinin bu iPhone modelinde kaldırılacağı beklentisi. Fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılması demek Touch ID’nin de kaldırılması anlamına geliyor ve Apple’ın bu noktada yeni güvenlik önlemlerine ihtiyacı olacak.

İşin uzmanlarına göre bu üç modüllü ön kamera, iPhone 8’e yenilikçi bir kullanıcı deneyimini getirecek.

teknik destek