Şimdi yükleniyor

iPhone 8’de Touch ID’nin Yerini Özel Bir Parmak İzi Okuma Teknoloji Alacak

iPhone-8-Touch-ID

iPhone 8’de Touch ID’nin Yerini Özel Bir Parmak İzi Okuma Teknoloji Alacak

Son Güncelleme tarihi 3 Mart 2017 by Müşteri hizmetleri

Gelen yeni bir rapora göre, Apple, mevcut Touch ID’sinin yerini alacak özel bir parmak izi okuma sensörü geliştirmek için çalışmalar yapıyor. Bu da Apple’ın, iPhone 8’de biyometrik parmak izi tanıma özelliğini sunması anlamına geliyor. Yani çerçevesiz iPhone söylentileri bu şekilde doğrulanıyor diyebiliriz. Sensörün ekrana entegre edildiği gelen bilgiler arasında.

teknik destek

Apple, Synaptic’in veya Qualcomm’un hazır teknolojilerini kullanmak yerine kendi sistemini, Authentec algoritmasını ve Privaris cam teknolojisini kullanmayı planlıyor. İşin ilginç tarafı ise raporda iPhone 8’in Eylül ayına kadar seri üretimine başlanmayacağının yer alması.

Genellikle, amiral gemisi iPhone modellerinin, kullanıcı talebini karşılamak için üretimine aylar önce başlanır. Çünkü Apple tanıttığı yeni iPhone’un satışlarına başladığı ilk haftada aşağı yukarı 15 milyon yeni iPhone satıyor. Bu nedenle iPhone 8’in seri üretimine ilişkin gelen bu bilgi, iPhone 8’in Ekim ayı sonuna kadar satışa sürülmeyeceği anlamına geliyor. Bunun ana nedeni olarak ise Touch ID’nin yerini alacak olan bu özel parmak izi okuma teknolojisinin imalatının zorluğu olarak gösteriliyor.

Bu yeni parmak izi okuma teknolojisi, görünüşte Touch ID ile görülen kapasitif sensör yerine ultrason gibi biyometrik teknolojilerini kullanıyor. Muhtemelen ekranın işlev alanı bölümünde konumlandırılacaktır.

Son olarak, iPhone 8’in lansman tarihi konusunda bu rapordaki iddiaya şüphe ile yaklaşmak gerekiyor. Apple en son Ekim ayında iPhone 4s’ü tanıtmıştı ve o zamandan bu yana geleneksel tarihsel modelinden vazgeçmedi.

teknik destek