Şimdi yükleniyor

iPhone 8’e Kablosuz Şarj Özelliğinin Ekleneceği Artık Kesin!

iPhone 8 Kablosuz Şarj

iPhone 8’e Kablosuz Şarj Özelliğinin Ekleneceği Artık Kesin!

Son Güncelleme tarihi 13 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın iPhone 8’e kablosuz şarj özelliğini ekleyeceği konusunda uzun süredir gündemde olan söylentiler, şirketin kablosuz şarj üzerine çalışmalar yapan uluslararası ticaret birliğine katıldığı haberi ile ağırlık kazanmış oldu. Apple artık Wireless Power Consortium/Qi’nun 213 üyesinden birisi.

teknik destek

İlk söylentiler Apple’ın şarj pedine gerek olmaksızın iPhone’u uzun menzilli şarj edebilme özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyordu ama bu söylentiler daha yeni raporlarla yalanlanmış oldu. Son raporlar, Apple’ın diğer üreticiler gibi basit endüktif şarj özelliğini kullanacağını gösteriyor.

Bu raporların birisinde, Apple’ın iPhone’un kutusuna kablosuz şarj için gerekli olan şarj cihazını eklemeyeceği, bunun yerine ekstra maliyetle opsiyonel bir aksesuar olarak satışa sunacağı yer alıyor.

IHS Technology analisti Vicky Yussuff, Apple’ın uzun menzilli kablosuz şarj için uzun süredir çalışmalar yaptığını, çalışmaların hedeflendiği gibi tamamlanamadığını ve şirketin artık bekleyecek vaktinin olmadığını söyledi.

Kablosuz şarj özelliğini Apple’ın rakiplerinden sonra kabul etmiş olması ve gelecekte onlara benzer bir teknoloji sunacak olması artık gözardı edebileceği bir şey. IHS Technology tüketici anketi verileri, kullanıcıların %90’ından fazlasının bir sonraki iPhone modelinde kablosuz şarj istediklerini gösteriyor.

teknik destek