Şimdi yükleniyor

iPhone 8’i Satın Almak Çok Zor Olacak!

iPhone 8

iPhone 8’i Satın Almak Çok Zor Olacak!

Barclays analistlerinden Blayne Curtis, Christopher Hemmelgarn, Thomas O’Malley ve Jerry Zhang’ın MacRumors’a sunduğu son araştırma raporuna göre Apple, Eylül ayında iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte sınırlı sayıda üretilecek olan iPhone 8’i satışa sunacak. Bununla birlikte, iPhone 8’i satın almak ilk planda çok kolay olmayacak. Çünkü gelişmiş özelliklere sahip olacak olan iPhone modelinin üretim sürecinin zorluğundan kaynaklı stok sorunları söz konusu olacak.

teknik destek

Başka bir deyişle, şirketin iPhone’un onuncu yıldönümüne özel olarak tanıtacağı özel iPhone sürümü, tıpkı geçen yıl piyasaya sürülen Simsiyah iPhone 7/7 Plus gibi ilk aşamada stok sorunlarıyla gündemde olacak.

Barclays analistleri, iPhone 8’in bu yıl tanıtılıp tanıtılmayacağından emin olmak için Apple’ın tedarik zincirinden çeşitli kaynaklarla konuşmak için bu ayın başlarında Asya’ya gittiler. Gerçekten de Apple’ın Eylül ayında iPhone 8’i piyasaya süreceğine ikna olmuşlar olacaklar ki araştırma raporlarında bunu özellikle vurguluyorlar. Edindikleri diğer bilgilere göre ise Apple’ın daha şimdiden iPhone 8’in üretimiyle ilgili tedarik zinciri sorunlarıyla karşılaştığı yönünde.

Örneğin DigiTimes, dokunmatik ekran üreticisi TPK Holding’in, iPhone 8’de dördüncü çeyrekten önce kullanılmak üzere film tabanlı yeni nesil 3D Touch sensörlerinin üretimini başlatmayacağını söyledi. DigiTimes, “yeni OLED ekranlı iPhone için üretimin Eylül ayına kadar başlaması pek mümkün değil” diyerekte haber yapmıştı.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ise Apple müşterileri ile Şubat ayında paylaştığı bir araştırma notunda, Apple’ın gerçekten de iPhone 8’i gelişmiş özelliklerle satışa süreceğini doğrulamıştı. O da şimdiye kadarki en gelişmiş iPhone modeli olacak olan “8”in üretim sorunlarından kaynaklanan sorunlardan dolayı uzunca bir süre satın alınmayacak demişti.

Ayrıca edinilen bir diğer bilgiye göre ise Apple, iPhone 7s’i ile birlikte iPhone 7s Plus’ı Eylül ayında iPhone 8’den önce tanıtabileceği yönünde. iPhone 8’in ise, 7s ve 7s Plus’tan sonra, dördüncü çeyrekte gün yüzüne çıkacağı belirtiliyor.

teknik destek