iPhone 8’in 3D Algılama Yeteneğine Sahip Ön Kamera Modülü Sızdırıldı

iPhone 8 Ana Ekran Düğmesi

Geçtiğimiz haftadan bu yana hız kazanan iPhone 8 parça sızıntıları aynı hızda gelmeye devam ediyor. Bugün ise iPhone 8’in devrimci özelliklerinden birisinin temelini oluşturacak olan 3D algılama yeteneğine sahip ön kamera modülü sızdırıldı.

teknik destek

iPhone 8 3D Kamera Modülü

Apple’ın yüz tanıma için 3D algılama yeteneğine sahip bir ön kamera ile OLED ekranlı iPhone’un kamera yeteneklerini kökünden değiştireceği söyleniyordur ki bu kamera modülünün sızdırılmasıyla bu iddialar biraz daha gerçeklik kazanmış oldu.

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, bu yeni ön kamerayı devrimci olarak nitelendiriyor çünkü küçücük kamera üç modülden oluşuyor; standart bir ön kamera modülü, kızılötesi iletim modülü ve kızılötesi alıcı modülü. Bu üç modül ile iPhone 8, 3D algılama ve modelleme işlevleri yerine getirecek.

Ayrıca, ön kameranın saniyede 60 karede 4K video kaydı yapabileceği yönünde de somut bilgiler mevcut.

iPhone 8’in bir önceki A11 çipi, kablosuz şarj pedine ait bileşenler ve OLED ekran paralarının sızıntılarında da oldu gibi, bu modülün de gerçeği yansıtıp yansıtmadığını söylemek oldukça zor. Ancak Apple’ın Eylül lansmanına kısa bir süre kala bu tip sızıntıların gelmesi oldukça olağan olarak yorumlanabilir.

Ayrı ve daha şüpheli olarak görülebilecek bir başka sızıntı yine bugün, Çinli bir mikroblog sitesi olan Weibo’da, bir kalite kontrol sürecinden geçirildiği iddia edilen Apple markalı bir telefonun yer aldığı video ortaya çıktı.

müşteri hizmetleri