İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’in AMOLED Ekranını Samsung Tedarik Edebilir!

Digitimes, Samsung’un 2017’de iPhone 8’e Apple için özel AMOLED ekran tedarik edeceğini bildiriyor. Şirketin mevcut üretim kapasitesine bakılırsa, ayda yaklaşık 20 milyon OLED ekran panelini tedarik edebilecek kapasiteye sahip.

Rapor, daha önceki raporlarda duyduğumuz detayları doğruluyor ve Apple’ın 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’larda LCD panelleri kullanmaya devam edeceğini söylüyor. Bununla birlikte, yeni premium model olacak olan 5.8 inç iPhone’da ise AMOLED ekran yer alacak. Kaynak, Apple’ın 2017’de 60-70 milyon adet AMOLED ekranlı iPhone’u tek başına sevketmeyi beklediğini söylüyor.

Apple kaynakları, eski iki modelde kullanılacak TFT-LCD ekran panelli ve AMOLED ekran panelli iPhone modellerinin, 2017 yılının ikinci yarısında 4.7, 5.5 ve 5.8 inç ekran boyutlarıyla piyasaya sürüleceğini söylüyor. Kaynaklar, Apple’ında beklediği gibi, 2017 yılın AMOLED iPhone’un global piyasada 60-70 milyon adete ulaşan satış rakamlarını tahmin ediyorlar.

AMOLED ekran panelleri için dokunmatik sensörler, Japonya’da bulunan Nissha Printing tarafından sağlanacak ve AMOLED ekranın yapıştırılacağı kısmı ve dokunmatik sensörleri Samsung Display veya TPK Holding ve General Interface Solution tarafından sağlanacağı söyleniyor.

Apple alternatif OLED panel tedarikçileri arıyor ancak şirket bu konuda yol alabilmiş değil. Hemen hemen her OLED ekran üreticisi şu anda üretim tesisi veya verim sorunları ile uğraşıyorlar ve Apple’a uygun sayıda OLED panelleri sağlayamıyorlar.

Son olarak raporda, Apple’ın Çin’deki tedarik zinciri ortaklarının Mayıs veya Haziran aylarında iPhone 8 için küçük seri üretimlere başlayacağı değiniliyor.