Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Anakartı Sızdırıldı!

iPhone 8 Ana Ekran Düğmesi

iPhone 8’in Anakartı Sızdırıldı!

Son Güncelleme tarihi 27 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Macotakara, önümüzdeki ay duyurulması beklenen iPhone 8’de kablosuz şarj özelliğine ait bazı bilgiler paylaştı. Macotakara, Apple’ın standart şarj profilini kullanmayı seçtiğini ve bu da endüktif şarjda (kablosuz şarj) 15W standartlarından ziyade 7.5W standartının kullanılacağı anlamına geliyor.

teknik destek

Adsız kaynaklar ayrıca, Apple’ın her Qi şarj aksesuarlarına destek sunmadığını, üçüncü taraf şarj pedleri ile iPhone 8’in kablosuz şarj özelliğinin kullanılabilmesi için aksesuarın MFI lisansının sahip olması gerektiğini söylüyorlar.

Önceki raporlar, yeni iPhone’lar tanıtıldığında kablosuz şarj özelliğinin direkt kullanılabilir olmayacağını, gelecekteki iOS 11 ara güncellemeleri ile -iOS 11.1 gibi- sunulacağını öngörüyorlar.

Apple’ın böyle bir uygulamasını daha önce iPhone 7 Plus’ın Portre Modu’nda görmüştük. Şirket, Portre Modu’nu iPhone 7 Plus için iOS 10.0’ı yayınlamasından sonraki iOS 10.1 güncellemesi ile kullanıma sunmuştu.

Ayrıca, Venya Geskin aracılığıyla iPhone 8’e ait anakartın bir fotoğrafı paylaşıldı. Anakartın yeni tip olduğu (L şeklinde) olduğunu belirtelim.

iPhone-8-Anakart iPhone 8'in Anakartı Sızdırıldı!

Anakarta bakıldığı zaman 3D Touch için Apple’ın daha küçük bir alan kullandığı bu şekilde pilin boyutunu ve bunu takiben pil kapasitesini artırılacağı düşünülüyor.

Pil kapasitesinin artırılması, yeni 5.8 inçlik OLED ekrana sahip iPhone 8’in kasasının iPhone 7 Plus’tan daha küçük, iPhone 7’den ise daha büyük olacağı anlamına geliyor. iPhone 7’de 1960mAH pil yer alırken, iPhone 8’in pilinin 2700mAH değerini aşacağı düşünülüyor.

teknik destek