Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Çipinin Üretimine Başlandı!

A11 Çip

iPhone 8’in Çipinin Üretimine Başlandı!

Son Güncelleme tarihi 11 Mayıs 2017 by Müşteri hizmetleri

Digitimes’dan gelen yeni bir rapora göre TSMC, bu yılın sonlarına doğru tanıtılacak olan iPhone 8’de yer alacak olan Apple A11 SoC çipinin üretimine resmen başladı. Normal şartlarda çipin üretimine daha erken, Nisan ayında başlanmak istendi ancak verimlilik sorunları sebebiyle süreçte gecikme yaşandı. TSMC, gelecekteki iPhone modellerinin A11 çiplerinin tek tedarikçisi olacak.

teknik destek

A11 çipinin, genel olarak hakkında pek detay verilmese de, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile aynı şasi tasarımını kullanacak olan iPhone 7s’lere dahil edilmesi bekleniyor.

Her zamanki gibi Apple, A11 çipini kendisi tasarladı ancak bileşenlerini imal etmek için üçüncü taraf üreticilerle çalışıyor. Çoğu performans testlerinde, Apple’ın özel CPU tasarımlarının akıllı telefon endüstrisinin en iyisi olduğunu gösteriyor. Digitimes, bazı üretim sorunlarının yaşandığını kabul etmekle birlikte, artık bu sorunların çözüldüğüne dikkat çekiyor.

Pek çok rapor, iPhone 8’in iPhone 7 Plus ile aynı olan 3GB RAM’e sahip olacağını söylüyorlar. iPhone 8 için bazı üretim sorunlarının olduğu yaygın olarak konuşuluyor. Hatta geçtiğimiz günlerde güvenilir bir Apple analisti, iPhone 8’in seri üretiminin Ekim veya Kasım ayına kadar başlamayacağını iddia etmişti. Ayrı bir raporda ise, cihazın Ekim ayına kadar satışa sunulamayabileceği belirtilmişti.

Apple A11 çipinin varyantları, Apple’ın yaklaşmakta olan iPad modellerinde görülebilir. Şirket bu yıl, yenilenen 12.9 inç iPad Pro’yu ve yılın herhangi bir döneminde yeni bir 10.5 inç iPad Pro’yu tanıtabilir. Bu iPad modellerine A11 çipinin varyantlarının güç vermesi bekleniyor.

teknik destek