Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Depolama Seçenekleri ve RAM Miktarı Belli Oldu!

iPhone 8’in Depolama Seçenekleri ve RAM Miktarı Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 23 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Çin’in mikroblog sitesi Weibo’da yayınlanan yeni bir yazıya göre, Apple’ın tanıtımına yaklaşılan iPhone 8’i üç farklı depolama seçeneği ve mevcut iPhone 7 Plus ile aynı kapasitede RAM ile gelecek.

teknik destek

Apple’ın OLED ekranlı iPhone’unun en düşük depolama kapasitesinin 64GB olacağı, orta seviye seçeneğin 256GB ve en üst seçeneğin ise 512GB olacağı iddia ediliyor. Ayrıca cihazda 3GB RAM’in standart olarak sunulacağı belirtiliyor.

Weibo yazarı GeekBar, 256GB modülleri tedarik edecek olan ve SanDisk tarafından üretilen bir iPhone 8 NAND flash 64GB bellek modülünün görüntüsünü de paylaştı. Samsung ve Hynix’in 512GB modüllerini ürettiği söylenirken, Toshiba’ya da her iki depolama biriminin de bir tedarikçisi deniyor.

iPhone-8-64GB iPhone 8'in Depolama Seçenekleri ve RAM Miktarı Belli Oldu!

SanDisk, Apple’ın iPhone’u için ilk kez NAND flash tedarikçisi olarak görev alıyor. Toshiba, Samsung ve SK Hynix ise daha önce Apple için NAND flash tedariği yaptılar. Ayrıca, önceki söylentiler ve raporlar, iPhone 8’in sadece 64GB ve 256GB depolama seçenekleri ile geleceğini iddia etmesine rağmen en yeni söylentiler iPhone 8’in artan depolama seçeneği ile geleceğini ve cihazın bu şekilde önceki nesillerden daha pahalı olacağını gösteriyordu. Nitekim bu yeni gelişme ile bu söylentiler bir bakıma doğrulanmış oldu.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in 3GB RAM’e sahip olacağını, daha büyük iPhone 7s Plus’ın 3GB RAM’de kalacağını ve en küçük iPhone 7s’in ise 2GB RAM ile geleceğini bekliyor. Kuo, üç yeni modelin de artırılmış gerçeklik performansı için DRAM aktarım hızının daha iyi olacağını ve iPhone 7’ye göre yüzde 10 ila 15 oranında hızlı olacağını iddia ediyor.

Son birkaç haftadır pek çok iPhone 8 sızıntısının ortaya çıktığını görüyoruz ve bu sızıntıların arasında en iddialı olanı şüphesiz 3D algılama yeteneğine sahip kamera modülü oldu. Kamera modülünü A11 çipi, kablosuz şarj pedinin bileşenleri, OLED ekranın parçaları takip etti.

teknik destek