Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Ekran Koruyucusu Ortaya Çıktı!

iPhone 8 Ekran Koruyucu

iPhone 8’in Ekran Koruyucusu Ortaya Çıktı!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Bugün, iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler ve bir ekran koruyucusu sızdırıldı. Çinli sosyal ağ sitesi Weibo’da ortaya çıkan görüntüler, yeni nesil cihazlarla ilgili sızıntılarla yakinen tanıdığımız Benjamin Geskin ve sızıntı toplama sitesi SlashLeaks tarafından doğrulanarak paylaşıldı. Temperli cam ekran koruyucusunun, Apple’ın yakında çıkartacağı iPhone 8’in 5.8 inç ekranı için geliştirildiği söyleniyor. Bu sızıntıların, henüz piyasaya sürülmemiş olan iPhone için mevcut söylentilerle uygun düşen bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz.

teknik destek

Ekran koruyucunun çerçeveleri dikkat çekici derecede ince ve cihazın kamera ve çeşitli sensörlerin yer aldığı kısım hariç diğer yerlerdeki çerçeve kalınlığı aynı. Apple’ın, iPhone 8’in ön kamerasını daha ince bir çerçeveli cihaza nasıl dahil edeceği üzerine çelişkili raporlar söz konusuydu ancak yakın zamanda 3D kamera, ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü gibi ek donanımların bu kısımda yer alacağı doğrulanmıştı.

Apple, bu üst kısımdaki alanın daha az farkedilir olmasını sağlamak için OLED ekranın sağladığı derin siyah teknolojisini kullanabilir. Benjamin Geskin’in geçen hafta sonu attığı tweet ile ortaya çıkan yeni temperli cam ekran koruyucusu önceki iPhone 8 sızıntılarıyla güzel bir şekilde uyuşuyor.

MobileFun’un 31.99 dolar ile satışa sunduğu ve “Olixar iPhone 8 Full Cover Tempered Glass Screen Protector” olarak adlandırdığı aksesuar için 3D Touch’ın desteklendiği ve iPhone 8’in ekranı için uçtan uca tam koruma sağladığı belirtiliyor. Ekran koruyucusu 2.5D eğrilikte kenarlara sahip ve iPhone 8’in hemen hemen düz bir OLED ekrana sahip olacağı söylentilerini destekliyor.

SlashLeaks, bugün yayınladığı ayrı bir görüntüde, başka bir ekran koruyucusu üreticisinin iPhone 8’in 5.8 inç ekranı için “Decade Edition” olarak adlandırdığı başka bir aksesuar resmini sızdırıdı. Bu adlandırma, iPhone 8’in potansiyel adlandırmaları için önceki raporlarla uyuşmadığı için şüphe ile yaklaşmak gerekiyor.

Geçen sene Apple’ın çalışanları tarafından 2017 yılının iPhone’unun “iPhone 8” olarak adlandırılacağını gösteren bir raporun ardından, cihazın 5.8 inçlik iPhone olarak adlandırılması yaygınlaştı ve nitekim Japon web sitesi Mac Otakara cihazın “iPhone Edition” olarak adlandırılabileceğini açıkladı. Yeni iPhone’un Apple Watch Edition’a benzer bir üst seviye cihaz olacağı belirtilirken, sahip olduğu özelliklerle iPhone 7s ve 7s Plus’dan ayırt edilebileceği vurgulanıyor.

teknik destek