Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Ekranı Nasıl Görünecek?

iPhone 8 Ekran Görünümü

iPhone 8’in Ekranı Nasıl Görünecek?

Son Güncelleme tarihi 11 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 8’in ekranı ile ilgili spekülasyonlar sürüyor. Bu yılın amiral gemisi iPhone’unun uçtan uca OLED bir ekrana sahip olacağını artık net bir şekilde biliyoruz ancak Apple’ın premium iPhone modeline premium bir görünüş katmak için tasarım noktasında ciddi çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Hal böyle olunca, sızıntılardan yola çıkarak oluşturulmuş herhangi bir ekran konseptini doğrudan kabullenmek mümkün olmuyor.

Genel hatları ile iPhone 8’in ekranının nasıl görüneceği netleşmiş durumda ancak ön kameranın ve sensörlerin yer aldığı üst taraftaki alan için kafalar bir hayli karışık. Çünkü iPhone 8’in ön kamerasının ve sensörlerinin yer aldığı alanın ekran ile bütünleşmesi adına durum çubuğu ile birlikte bazı ince detaylar var.

Tasarımcı Maksim Petriv, iPhone 8’in muhtemelen ekranının nasıl görüneceğini gösteren birkaç konsept paylaştı ve premium iPhone modelinin ekranı için olması muhtemel iki senaryoyu ele aldı.

İlk senaryo Apple’ın ekranı iPhone 8’in ön tarafı ile daha bütünleşik hale getirmek için bölünmüş durum çubuğu tarzını tercih edeceği. Bölünmüş durum çubuğunu bölen şey ise sensörlerin ve ön kameranın yer aldığı çentik.

iPhone-8-Ekran-Görünümü-2 iPhone 8'in Ekranı Nasıl Görünecek?

İkini senaryo ise herhangi bir bölünmüş görünüme sahip olmayan, standart olarak görülebilecek bir durum çubuğu ve sensörlerin ve ön kameranın yer aldığı alan üzerine. Bu görünümde herhangi bir çentik yok ve sensörlerin ve ön kameranın yer aldığı alan ekranın üst kısmını oldukça ince ama tam genişlikte kapatıyor.

iPhone-8-Ekran-Görünümü-1 iPhone 8'in Ekranı Nasıl Görünecek?

teknik destek