Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Ekranı Ne Kadar Kavisli Olacak?

iPhone 8 Kavisli Ekran

iPhone 8’in Ekranı Ne Kadar Kavisli Olacak?

iPhone 8’in kavisli bir OLED ekran paneline sahip olacağı yönünde pek çok söylenti ortalıkta dolaşırken, güvenilir bir kaynaktan gelen son raporla kavisli ekranla ilgili bazı önemli detaylar paylaşılıyor. Mesela Samsung Galaxy S7 Edge’ye göre ekranın kenarlarının daha az kavisli olacağı gibi…

teknik destek

Apple’ın gelecek nesil iPhone modelinde artık kavisli bir ekrana geçiş yapacağı hemen hemen kesinlik kazandı. En azından pek çok güvenilir analist bunu doğruluyor. Hatta ekranın 5.2 inç civarında olacağı tahmin ediliyor. Ancak kavisli ekranın ne gibi işlevsellikler sunacağı belirsiz. Gelen bu raporda ise Galaxy S7 Edge’nin aksine, iPhone 8’in kavisli ekranında hiçbir fonksiyonel işlevin yer almayacağı belirtiliyor.

Ayrıca rapor, iPhone 8’in son tasarımının henüz Apple tarafından onaylanmadığına da dikkat çekiyor. Yani Apple henüz fikrini değiştirebilir ve kavisli bir ekran yerine düz bir OLED ekrandan yana tercihte bulunabilir.

Kaynaklar ayrıca, iPhone 8’in kasasının kaplamasında kullanılacak olan camın Crystal olacağını, bu malzemenin Lens Technology ve Hon Hai Precision Industry tarafından tedarik edileceğini doğruluyorlar.

Birçok tanınmış analist daha önce iPhone 8’in ekranında bir işlev alanının yer alacağını belirtmişlerdi. Bu raporda ise ne yazık ki bu iddialar reddediliyor ve Apple’ın kavisli bir OLED ekran üzerinden işlev alanı sunmayacağı vurgulanıyor. Ve birazcık Apple’ı tanıyorsak, sırf şunun için bile iPhone 8’de kavisli bir OLED ekran kullanması pek muhtemel gibi durmuyor.

teknik destek