Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Gecikmesi Daha İyi Bir iPhone 8’in Geleceği Anlamına Geliyor Olabilir!

iPhone 8

iPhone 8’in Gecikmesi Daha İyi Bir iPhone 8’in Geleceği Anlamına Geliyor Olabilir!

Son Güncelleme tarihi 26 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın henüz piyasaya sürmediği ve yılın premium iPhone modeli olması beklenen iPhone 8’in durumu göz önüne alındığında, açıkçası yılın en çok konuşulan akıllı telefonlarından birisi olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. Daha önce ortaya çıkan ve güvenilir bir kaynaktan gelen bir raporda, Apple’ın iPhone 8’i piyasaya sürülmesinde önemli gecikmelere neden olan üretim sorunlarıyla uğraştığı bilgisi yer alıyordu. Bugün gelen yeni bir rapora göre ise, Apple’ın iPhone 8’i Eylül ayında sınırlı sayıda piyasaya sürülmesine neden olan sorunu çözmek için hala uğraştığı ve en önemlisi sorunun kaynağının tam olarak belirlendiği bilgisi yer alıyor.

teknik destek

Rosenblatt Securities analisti Jun Zhang, Apple Insider aracılığıyla yatırımcılara sunduğu bir bilgi notunda, iPhone 8 üretiminin Eylül sonuna kadar ciddi bir şekilde başlayamayacağını söyledi. İyi haber şu ki analist, Touch ID’nin yerini yüz tanıma özelliğine bırakmayacağını söylüyor. Kötü haber ise, iPhone 8’in üretim sorunun asıl nedeni tam olarak Touch ID. Ancak analist, Apple’ın üretim sorununu iPhone 8’in tanıtılmasından önce çözeceğine inanıyor ve bu nedenle cihazın arzının hızlı bir şekilde yükseleceğini belirtiliyor.

Bilgi notunda, Apple’ın Eylül ayını kapsayan çeyrekte 25 milyon adet ve bir sonraki çeyrekte ise 60 milyon adet iPhone 8 satış yapacağı bilgisi yer alıyor. Garip olan nokta ise iPhone 7s / 7s Plus’ın tahmini satış rakamlarından hiç söz edilmiyor olması. Analist, premium iPhone modelinden “iPhone 8 Plus” olarak söz ediliyor.

Tabii ki analistlerin tespitleri her zaman doğru çıkmaz ve Zhang’ın iş dünyasındaki geçmişi diğer analistlerle karşılaştırıldığında tatmin edici bir geçmişe sahip olmadığı görülebilir. Apple Insider, analistin geçmişte Apple’ı son derece eleştirdiğini ve iPhone 8’in üretim sorunları yüzünden piyasada sınırlı olacağından dolayı Çinli akıllı telefon üreticilerinin bundan faydalanacağını söylediği bir önceki raporuyla çeliştiğini belirtiyor. Çünkü analist, bu seferki raporunda ise, iPhone 8’in üretim sorunu yüzünden arz sıkıntısının yaşamasının Çinli akıllı telefon üreticileri için bir etki yaratmayacağını söylüyor.

teknik destek