Loading Now

iPhone 8’in İşlemcisi A11 Çipi Göründü!

iPhone 8 Apple A11 Çipi

iPhone 8’in İşlemcisi A11 Çipi Göründü!

Son Güncelleme tarihi 19 August 2017 by Müşteri hizmetleri

Ağustos ayının iPhone 8 ile ilgili sızıntılarla dolu bir ay olduğunu her gün gelen yeni bir sızıntı ile anlamak mümkün. iPhone 8’in tasarımı, özellikleri ve renk seçeneklerinin görüntülerininin ardından şimdi de işlemcisi A11’in görüntüleri ortaya çıktı.

teknik destek

Eylül ayında tanıtılacak olan premium iPhone modelinin neredeyse her şeyi belli olmuş durumda sadece ismi konusunda net bir bilgi yok diyebiliriz. Şimdide tamamen cam kaplama bir kasa ile geleceği kesin olan iPhone 8’de yer alacak olan A11 çipinin görüntüleri Slashleaks tarafından sızdırıldı.

Apple-A11-Çipi iPhone 8'in İşlemcisi A11 Çipi Göründü!

Apple’ın her yıl yeni iPhone modelinde kullandığı bir yeni A serisi çiplerin devamı olarak A11’i sadece iPhone 8’de kullanması öngörülüyor. iPhone 7s ve 7s Plus’ta ise hangi seri çipin kullanılacağı belirsiz.

Yeni A11 çipinin üretimini TSMC (Tayvan Semiconductor Manufacturing Company) üstleniyor. TSMC, A11 çipini 10nm FinFET üretim teknolojisi ile üretiyor.

10nm üretim süresi, işlemcinin çekirdeğine daha fazla transistör yerleştirilebilmesi anlamına geliyor. Böylece A11 çipi, selefine göre daha verimli çalışacak ve daha az ısınacak. iPhone 8’in yeni üst düzey özelliklerinin pil ömrüne olan olumsuz etkilerinin A11 çipi ile ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

teknik destek