iPhone 8’in Kablosuz Şarj Bileşeni Sızdırıldı

iPhone 8 Kablosuz Şarj

Apple’ın tanıtımına yaklaşılan iPhone 8’in kablosuz şarj pedinin devresine ait olduğu iddia edilen görüntüler Çinli mikroblog platformu Weibo üzerinden sızdırıldı.

teknik destek

Fotoğraflarda, plastik bir aparata monte edilmiş birkaç endüktif şarj kiti ve montaj kitlerinin modellenmiş siyah PCB devre kartları yer alıyor. Weibo’da paylaşılan bu görüntülerin orijinal olup olmadığını veya gerçeği yansıtıp yansıtmadığını anlamak son derece zor.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Aksesuarı iPhone 8 Kablosuz Şarj Bileşeni

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo ve diğer analistler, bu yıl ki iPhone 8, iPhone 7s ve 7s Plus’ta WPC standardı kablosuz şarj işlevselliğinin yer alacağını ve Apple’ın sırf bu özellik için alüminyum kasadan vazgeçerek cam kaplama kasaya yöneldiğini söylüyorlar. WPC standardı, birçok Android cihazında yerleşik olan Qi kablosuz şarj işlevselliğini destekleyen Kablosuz Güç Konsorsiyumu’nu belirtiyor.

Analist Kuo’ya göre, kablosuz şarj özelliğinin kullanılabilmesi için gerekli olan aksesuar, yeni iPhone’ların kutusuna dahil edilmek yerine ayriyeten satılan isteğe bağlı bir aksesuar olacak. Ayrıca, Apple blog yazarı John Gruber, kablosuz şarj özelliğinin iPhone’ların piyasaya sürülmesinden daha sonraki süreçte, iOS 11.1 yazılım güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte kullanılabilir olacağını ileri sürüyor.

müşteri hizmetleri