Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Kablosuz Şarj Özelliği Hayal Kırıklığı Yaratabilir!

iPhone 8 Kablosuz Şarj

iPhone 8’in Kablosuz Şarj Özelliği Hayal Kırıklığı Yaratabilir!

Son Güncelleme tarihi 28 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Mac Otakara’nın yakın tarihli bir raporunda, iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın endüktif kablosuz şarj özelliği ile gelecek olan bazı özelliklere dikkat çekiliyor. Site, Wireless Power Consortium’da uzman bir kaynaktan gelen bilgilere göre, Apple’ın cihazları Qi v.1.2’de şu anda standart olan güç profilinin yalnızca yarısını destekliyor olacak; bu da, iPhone 8’in kablosuz olarak kullanırken diğer cihazlara kıyasla daha yavaş bir şekilde şarj olacağı anlamına geliyor.

teknik destek

Qi şarj standardının 1.2 sürümü, kablosuz şarj pedinden alıcı cihaza 15 watt’lık güç sağlıyor. Yeni raporda, iPhone 8’in bu standartın yarısını ve maksimum 7.5 watt’ı destekleyecek. Apple’ın kablosuz şarj özelliği mevcut 5W USB güç adaptöründen daha hızlı şarj desteği sunmasına rağmen eğer ki bu bilgilerin doğru olduğu ortaya çıkarsa, Apple’ın yeni iPhone serisi daha yeni Qi kablosuz şarj aksesuarlarıyla uyumluluktan yoksun olacak anlamına geliyor.

Ayrıca, üçüncü parti aksesuar üreticilerinin kablosuz şarj pedlerini iPhone uyumlu olarak pazarlaması öncesinde üreticilerin “Made for iPhone” lisansı almaları gerekiyor.

Bu yıl duyurulması beklenen üç iPhone modelinin bir şekilde kablosuz şarj özelliğine sahip olması beklenirken, bu özellik iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus sahipleri tarafından direkt olarak kullanılabilir olmayabilir. Yaz boyunca, kablosuz şarjla ilgili yazılım sorunlarının Apple’da bir “panik” yarattığına dair söylentiler ortalıkta dolaştı. Bu nedenle özelliğin, yazılımsal olarak henüz hazır olmadığı düşünülüyor ve gelecekteki iOS 11 güncellemesi ile kullanılabilir olacağı değerlendiriliyor.

teknik destek