Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Kutusundan Daha Hızlı Şarj için 10W USB-C Duvar Şarj Cihazı Çıkacak

iPhone 8 USB-C Şarj Cihazı

iPhone 8’in Kutusundan Daha Hızlı Şarj için 10W USB-C Duvar Şarj Cihazı Çıkacak

Son Güncelleme tarihi 28 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

KGI Securities’in Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında 5.8 inçlik OLED ekranlı bir iPhone’un hızlı şarj özelliğini sunan USB-C Power Delivery çipli bir lightning konektörüne sahip olacağını söylemişti.

teknik destek

Barclays analisti Blayne Curtis, bugün paylaştığı en yeni araştırma notunda geçici olarak “iPhone 8” olarak adlandırdığı iPhone modelinin USB-C konektörlü ve USB-C Power Delivery çipli olan 10W güç adaptörü ile geleceğini söyledi.

Curtis, hem iPhone hem de 10W güç adaptöründe yerleşik olacak olan USB-C Power Delivery çiplerinin Cypress Semiconductor tarafından tedarik edileceğini belirtiyor. Araştırma notunda bu USB-C Power Delivery çipinin yeni 10.5 inç iPad Pro’da kullanılan CYPD2104 çipi ile aynı veya benzer olacağı öngörülüyor.

Apple muhtemelen, Lightning – USB-C bağlantısı için bu yönde bir yaklaşım sergiliyorsa, gelenekselleşen Lightning – USB kablosu da yeni nesil iPhone’un kutusunda yer alacaktır. Apple ayrıca USB-A adaptörüne dişli bir USB-C eklemesi de yapabilir. Apple’ın iPhone için mevcut 5W güç adaptörü ve iPad için 12W güç adaptörü daha yavaş olan USB-A bağlantı portlarına sahipler.

iPhone 8’in 2.700 mAh’lık L şeklindeki iki hücreli bir pil takımına sahip olması bekleniyorsa, daha hızlı şarj memnuniyet verici bir katkı olacaktır.

teknik destek