İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’in Parça Sızıntıları Devam Ediyor!

Çinli mikroblog sitesi Weibo’da Eylül ayında piyasaya sunulması beklenen iPhone 8’in bileşenlerini gösteren bazı görüntüler paylaşıldı. Daha sonra Slashleaks aracılığıyla yayınlanan görüntülerde telefonun OLED ekran aksamları yer alıyor; dahili lightning konektörü bileşenleri ve diğer bileşenlere güç aktarmak için kullanılan esnek kablolar.

iPhone 8 Parça Bileşenleri iPhone 8 Parçaları iPhone Bileşenleri

Fotoğrafların gerçeği yansıtıp yansıtmadığından emin değiliz ancak parçaların ve bileşenlerin sızdırılması alışılmadık bir durumda değil. Çünkü Apple, bir iPhone lansmanı öncesinde üretimi hızlandırır ve bu da sızıntıların peşi sıra gelmesine neden olur. Örneğin geçen hafta, Apple’ın OLED ekranlı iPhone modelinde kullanacağı iddia edilen A11 işlemcisi ve kablosuz şarj pedinin bileşenlerinin sızdırıldığını gördük.

Bu ayın başında yine üretim hattından sızdırılan görüntülerle iPhone 8 için imalat testlerinin başladığı doğrulanmıştı. Hatta bir fabrikadan gelen iki video ile iPhone 8’in üretim hattından bir kısım gösterilmişti ancak bu videoların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı halen tartışılmaya devam ediyor.

Apple’ın önümüzdeki ay, mevcut iPhone 7 serisinin devamı niteliğindeki “S” serisini duyurması bekleniyor ancak bu serinin cam kaplama bir kasaya ve kablosuz şarj özelliği gibi geliştirmelerle geleceği öngörülüyor.

iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte ise 5.8 inç OLED ekran, cam kasa, dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamera ve çelik çerçeve gibi geliştirmelerle ABD fiyatı 1.000 doları aşan premium bir iPhone modelinin daha tanıtılması bekleniyor.